11. etap Giro 2014 dla harcowników? Profil na to wskazuje

Kolarstwo Giro di Italia

Wiele wskazuje na to, że 11. etap Giro di Italia jest stworzony dla kolarskich harcowników. Na blisko 250-kilometrowej trasie usytuowano sporo pagórków, dwie premie gurskie drugiej kategorii i sporo zjazdów. 

Profil 11. etapu Giro di Italia 2014:

Altimetria generale

249 km z Collechio do Savony to w dużej mierze podjazdy i zjazdy. Płaski będzie tylko odcinek za połową dystansu, poprzedzający najopważniejszy teogo dnia podjazd na Naso Di Gatto (2. kat.) ok. 30 km przed metą. Potem właściwie do samej mety kolarze będą jechać z górki, co powinno zachęcać do ataku przed premią. Możliwy scenariusz to także ucieczka jeszcze przed pierwszym podjazdem i premią 2. kategorii na 67. km (Passo Cento Croci). 

Nie należy się natomiast spodziewać wielkich zmian w klasyfikacji generalnej. Etap stworzony jest raczej pod zawodników zajmujących odległe miejsca w wyścigu. Przypomnijmy, że w różowej koszulce lidera jedzie Australijczyk Cadel Evans, drugi jest Kolumbijczyk Uran, a trzeci Rafał Majka, dzierżący białą koszulkę najlepszego młodzieżowca. 

Terminarz i klasyfikacja Giro 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/