Holenderskie podium na 1500 m, Bachleda-Curuś na 6. miejscu

Katarzyna Bachleda Curuś zajęła szóste miejsce w łyżwiarskim biegu na 1500 m podczas igrzysk w Soczi. Zwyciężyła Holenderka Jorien Ter Mors, a pozostałe medale przypadły jej rodaczkom – Ireen Wust oraz Lotte Van Beek.

Jorien Ter Mors startowała z relatywnie wczesnym numerem startowym – biegła jeszcze przed regulaminowym czyszczeniem toru – w dziewiątej parze. Uzyskała fantastyczny czas – 1:53,51, który dawał zdecydowane prowadzenie i był jednocześnie rekordem olimpijskim. Żadna z jadących potem łyżwiarek nie była w stanie pobić tego rezultatu. Najbliżej były rodaczki Ter Mors – główna faworytka do złota Ireen Wust straciła 0,58 s, a Lotte Van Beek 1,03 s. Co ciekawe tuż za podium uplasowała się kolejna Holenderka – Marrit Leenstra.

Najlepiej z Polek spisała się Katarzyna Bachleda-Curuś, która z czasem 1:57,18 zajęła szóste miejsce. Na 11. pozycji zawody ukończyła Luiza Złotkowska, która do triumfatorki straciła 4,67 s. 15. miejsce przypadło natomiast Natalia Czerwonka – strata 4,95.