Cristiano wysłał Zlatana na kanapę – skróty meczów barażowych

Cristiano Ronaldo ? Portugal vs. Argentina, 9th February 2011 (1)
Popis strzelecki Cristiano Ronaldo przyćmił inne wydarzenia rundy rewanżowej europejskich baraży o występ na MŚ Brazylia 2014. Hat-trick Portugalczyka dał jego ekipie wygraną nad Szwecją, awans uzyskały też Francja, Grecja i Chorwacja. Zapraszamy na materiały wideo z tych spotkań.

Szwecja – Portugalia 2:3 (0:0)

Ronaldo już w pierwszym meczu dał wygraną swojemu zespołowi. Na wyjeździe potwierdził klasę, najpierw otwierając wynik, a potem w ciągu 4. minut odpowiadając na dwa trafienia Zlatana Ibrahimovica. W dwumeczu Portugalia wygrała 4:2.

Francja – Ukraina 3:0 (2:0)

Dwa gole zaliczki z Kijowa nie wystarczyły Ukrainie do awansu. Trójkolorowi odrobili straty już w pierwszej połowie, gdy do siatki trafiali Sakho i Benzema. Prawie przez całą drugą część meczu, po czerwonej kartce Chaczeridiego, goście grali w osłabieniu, a decydującego gola wbił Sakho.

Chorwacja – Islandia 2:0 (1:0)

Po bezbramkowym remisie u siebie, Islandia miała niezłą pozycję wyjściową przed rewanżem. Wystarczyło strzelić bramkę, by postawić Chorwatów w trudnym położeniu. Ci nie dali się jednak zdominować i w 27 minucie otworzyli wynik spotkania. Kilkanaście minut potem z boiska wyleciał zdobywca gola Mandżukić. Osłabienie nie wpłynęło znacząco na grę gospodarzy, którzy tuż po wznowieniu gry w drugiej części podwyższyli na 2:0 (Srna), a potem nastawili się na bardzo groźne kontry. Islandia mimo starań i zdecydowanych ataków nie zdobyła w tym dwumeczu nawet gola.

Rumunia – Grecja 1:1 (0:1)

3:1 u siebie i prowadzenie 1:0 na wyjeździe to komfortowa sytuacja. W takim położeniu znaleźli się Grecy po trafieniu Mitroglu w 23. minucie. Z potrzebnych do dogrywki trzech goli, Rumuni zdobyli tylko jednego, ale i to przy pomocy Greka Salpingidisa, który wbił sobie samobója.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!