19. kolejka ekstraklasy – „Kontakty Świra”

W tym tygodniu nasz ulubiony menadżer, Świr użył swoich kontaktów. Prawdopodobnie ŁKS zasili Patryk Małecki. Zobaczymy jak się rozwinie ta sytuacja, teraz podsumujemy całą kolejkę, oraz poświęcimy kilka słów meczowi kończącemu tę serię spotkań, w którym GKS Bełchatów zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1.

GKS Bełchatów – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

W Bełchatowie oglądaliśmy mecz przeplatankę. Niemal każdy jego aktor, przeplatał dobre zagrania z fatalnymi. Prejuce Nakoulma świetnym rajdem i wyłożeniem piłki zarobił rzut karny i czerwoną kartkę dla Popka, chwilę potem… tegoż karnego strzelił wprost w Sapelę. Nakoulma już kiedyś chyba podobnie wykonał jedenastkę… podczas nagrania programu „Turbokozak” dla Canal Plus. Tyle, że wówczas uderzał z zasłoniętymi oczyma. Idziemy dalej – Sapela obronił karnego, ale przepuścił strzał Pazdana z 35  metrów. Ten sam Pazdan, przez ponad 70 minut spisywał się delikatnie mówiąc średnio, a dowodzona przez niego defensywa została oszukana prez Dawida Nowaka i straciła gola grając w przewadze liczebnej. Mógłbym tak wymieniać dalej, ale to nie miałoby sensu. W polskiej lidze to chyba reguła – po świetnych meczach przychodzą kiepskie.

Na spory plusik dziś, o dziwo, atmosfera na trybunach w Bełchatowie. Oczywiście do kompletu sporo zabrakło, ale przyjazd licznej grupy fanów Górnika podziałała na gospodarzy mobilizująco. Wreszcie ogarnęli ten młyn i ścisnęli się na sektorze, co wyglądało i chyba brzmiało całkiem nieźle.

Maciej Wilusz (GKS Bełchatów) Świetne zawody. Po raz drugi z rzędu pewny punkt defensywy Bełchatowa. Dziś z konieczności bardzo dużo czasu spędził na lewej obronie. To właśnie tamtędy najczęściej sunęły ataki Górnika. Wilusz ze starć z Bembnem i Olkowskim wychodził zazwyczaj bez szwanku i co ważniejsze, bez błędu.

Dawid Nowak(GKS Bełchatów) Drugi mecz zaczyna na ławce i drugi raz strzela bramkę dającą punkty GKS-owi. Poza świetną akcją bramkową przeprowadził jeszcze kilka fajnych rajdów. Raz zabrakło mu decyzji o strzale, a kto wie czy nie byłoby drugiej bramki i drugiego, a może nawet trzeciego „Kontaktu”
Łukasz Sapela (GKS Bełchatów) Pierwszoplanowy uczestnik „przeplatanki”. Obrona karnego w 46. minucie zdaje się uratowała ten mecz GKS-owi. Wygląda jednak na to, że przy strzale Pazdana mógł zareagować wcześniej i zostać absolutnym bohaterem.
Kamil Kosowski (GKS Bełchatów) Tym razem nie za ofensywne atuty, a harówkę z tyłu.
Michał Pazdan (Górnik Zabrze) Kapitan Górnika uratował dla swojej drużyny remis, świetnym uderzeniem z dużej odległości. To była właściwie jedyna pozytywna ofensywna akcja gości w drugiej połowie. Do lepszej oceny zabrakło większej pewności w defensywie.

Kontakty za 19. kolejkę:

2 Kontakty: Marek Zieńczuk, Janusz Gol, Maciej Wilusz
1 Kontakt: Wojciech Łobodziński, Wojciech Pawłowski, Artiom Rudniew, Arkaadiusz Piech, Łukasz Janoszka, Maciej Jankowski, Daniel Ljuboja, Dudu Biton, Cezary Wilk, Pavol Stano, Jacek Kiełb, Zbigniew Małkowski, Paweł Sobolewski, Mehdi Ben Dhifallah, Richard Zajac, Sylwester Patejuk, Sebastian Ziajka, Dudu Paraiba, Nika Dżalamidze, Wojciech Kaczmarek, Grzegorz Sandomierski, Łukasz Sapela, Kamil Kosowski, Dawid Nowak, Michał Pazdan