Jak Smuda nie dotrzymuje obietnic.

Trenera Smudę , jako trenera bardzo cenię. Podoba mi się jego podejście do pracy , ofensywne nastawienie. Tylko jedna rzecz mi się u niego nie podoba-wypowiedzi.

U niego to jest na takiej zasadzie , że najpierw coś palnie , a potem w ogóle nie stosuje się do swoich poprzednich obietnic czy wypowiedzi.  W  tym przypadku chodzi mi o sprawę naturalizowania piłkarzy i ich powoływania. Gdy Smuda obejmował kadrę obiecał , że nie będzie się starał o przyznanie obywatelstwa obcokrajowcom i nie będzie ich powoływał. Jedynym wyjątkiem miał być Ludo Obraniak.  No i rzeczywiście , chyba przez pierwsze dwa miesiące się do tego stosował. Jednak potem zaczęła się cała operacja : Boenisch ,  Koscielny i spółka do kadry. Pan trener przekonał się także do Mańka Arboledy. Sprawa Perquisa tez pozostaje otwarta. Na razie w kadrze jest tylko Sebastian Boenisch , ale już bardzo niedługo ma być Arboleda i Damien. Teraz na zgrupowanie powołany został Roger , który poza tym , że grał w Polsce cztery lata i zdobył bramkę na Euro nie ma nic wspólnego. Inna jest sytuacja Arboledy i Perquisa. Obydwaj umieją mówić po Polsku , bardzo się o grę z orzełkiem na piersi starają. Sprawa Arboledy jest prosta , był pięć lat Polsce i bez problemów może przyjąć Polskie obywatelstwo i grać dla ,,biało-czerwonych”. Damien z kolei w Polsce nigdy nie mieszkał , ale bronił się tym , że jego babcia ma korzenie polskie. No i tez raczej wszystko wyglądalo na formalność , lecz teraz sprawa się dośc mocno skomplikowała , bo okazało się , że babcia obrońcy nie ma polskiego obywatelstwa.

W tym artykule staram się poruszyc nie kwestię w ogóle naturalizowania piłkarzy(nie uważam tego za zle , podczas gdy ponad pół piłkarskiej Europy to robi) , tylko podejścia ,,Franza” do wcześniej wymawianych słów.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.