Lepsze wrogiem…

Na początku meczu Brazylii z Paragwajem słychać było tylko głos komentatora. Myślałem, że to kolejne problemy TVP z przekazem dźwięku, ale nie. To na trybunach było tak cicho. Jeśli Brazylijczycy nadal zamierzają grać tak fatalnie, to na mundialu, którego będą gospodarzem, też będzie cicho, jak w 1950 roku po finale na Maracanie.

Brazylia rok temu miała z Dungą mocną drużynę, której ?wadą? było jedynie to, że nie grała pięknie. Z Holandią przegrała, trudno, shit happens, jak mawiał Forrest Gump, ale ten zespół rokował nadzieje. Trenera jednak zwolniono, a Mano Menezes osiągnął na razie tyle, że jego drużyna gra jeszcze brzydszą piłkę niż za poprzednika i do tego notuje słabsze wyniki.

Dlatego Paragwajczycy byli tak niepocieszeni po remisie 2-2. Trzy punkty stracili w ostatnich minutach po golu napastnika Fluminense Rio de Janeiro, o sympatycznej ksywce Fred. Obu drużynom udało się jednak ustanowić rekord strzelonych goli w jednym meczu na tym turnieju. Cztery to nie jest jakaś oszałamiająca liczba, ale na pewno widać symptomy poprawy.

 

Wczoraj niesamowity rykoszet Chilijczykom nie wyszedł, piłka trafiła w poprzeczkę. Dziś Nelson Valdez strzelił gola po równie przypadkowym bilardzie. Ma się żonę Polkę, ma się szczęście w życiu, nie panie Valdez?

Moim odkryciem meczu jest jednak Marcelo Estigarribia, paragwajski skrzydłowy grający w argentyńskim Newell?s Old Boys. Widzieliście to idealne dośrodkowanie przy pierwszym golu Roque Santa Cruza? W pełnym biegu wycelował na stopę napastnika, który również rączo przebierał nogami. A do tego nazywa się pięknie. W moim osobistym rankingu najpiękniejszych hiszpańskojęzycznych nazw, Esigarribia wskoczył na drugie miejsce po Guadalajarze.

A remis otworzył szansę Wenezueli na sensacyjne objęcie prowadzenia w grupie. Wystarczy pokonać Ekwador. Do boju, za waszego Hugo Chaveza, co zaniemógł w szpitalu. Dajcie mu uśmiech!

PS To jednak piękne, że w całej nafaszerowanej gwiazdami największych klubów świata reprezentacji Brazylii, gola strzelił Jadson ze swojskiego Szachtara Donieck.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.