Wejście nakładką: odkrywcy

Po wczorajszych kłopotach nakładka wraca. Dziś na rozgrzewkę przed LM, z której przeprowadzimy dwie relacje w „SPORT NA ŻYWO”. Tematem przewodnim dzisiejszego odcinka będą odkrywcy i wizjonerzy. Tacy z prawdziwego zdarzenia.

O tym, że za takowego może się uważać Franciszek Smuda, nikogo przekonywać nie trzeba. Franek raz po raz okrywa całkiem nowe prawdy życiowe. Niedawno wynalazł nam „duże skupiska kibiców Polski” w Niemczech, teraz odkrył, że Radosław Sobolewski nie chce grać w kadrze. Przekonał się o tym empirycznie – zaczerpnął wiedzy u źródeł, jak prawdziwy filozof. Konsekwencja Sobolewskiego, oznacza, że rosną szanse na występ na Euro Adama Adamiaka.

Zostając w tematach reprezentacyjnych – „Przegląd Sportowy” odkrył, że w najbliższych meczach nie zagra żaden piłkarz z trójki czołowych klubów ekstraklasy. Nie będzie piłkarzy Wisły, Korony i Śląska. Waga tego odkrycia jest tak duża, że zaczynamy obawiać się o przepuklinę. Nawet nie chce nam się sprawdzać kiedy ostatni raz jakiś piłkarz Korony grał w reprezentacji, z Wisły po kontuzji Małeckiego, odmowie Sobolewskiego, kandydat został tylko jeden Wilk, ze Śląska Franek zaś jakoś nie lubi czerpać. To odkrycie „Przeglądu” zmieni świat, ja wam to mówię.

Prezes Podbeskidzia Jerzy Wolas odkrył zaś w sobie duszę projektanta mody. W przerwie meczu zorganizował pokaz z udziałem trzech piłkarzy. „Fakt” oburzony jest szopką prezesa, słynnego z wręczania piłkarzom klocków. My zaś chcemy tylko przyklasnąć – pokaz mody w przerwie meczu to jest pomysł dziwny, ale sympatyczny. Zresztą – niech pan Wolas próbuje sił w innych branżach, bo prowadzenie klubu idzie mu średnio.

„Gazeta Wyborcza” kontynuuje zaś proces demaskowania kibiców piłkarskich w różnych środowiskach. Robili już w kiełbasie (Poznań), teraz prowadzą taksówki (Wrocław). Podobno bandziory założyły sobie korporację i zwalczają konkurencję tak jak lubią – czyli pięściami. Biorąc pod uwagę, że czymś w życiu trzeba się zajmować między ustawkami  meczami, to zaczynamy obawiać, się czy kiedyś nie staniemy się bohaterami kolejnego odkrycia. Autor tego tekstu ma za sobą prawie rok aktywnego kibicowania jednej z ekstraklasowych drużyn. Czy kiedyś, gdy daj Bóg, ta strona będzie już sławna na całą Polskę, GW napisze, że „kibole przejmują polskie media sportowe”?

Na koniec bonus z „SuperExpressu” – po piątkowej przejażdżce, z 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, Dariusz Pietrasiak ma nowy pseudonim. Koledzy ze Śląska wołają na niego podobno „0,7 zgłoś się” No, a przecież mógł pojechać kibolską taksówką, wygrali, więc raczej nie miał się czego bać.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.