Wejście nakładką: błogosławieni cierpliwi

Wtorek był wyjątkowo nudnym dniem w polskiej prasie. Wszyscy rozpisują się na temat incydentu w Zielonej Górze. Zastanawiałem się czy nie poruszyć tutaj tego tematu i stwierdziłem, że nie warto. Nie dlatego, że kwestia jest zbyt delikatna, a dlatego, że niewiele można napisać o sprawie, która jest przejrzysta woda w górskim potoku. 

Jest w tej kwestii jeden wątek poboczny – przejrzałem pod tym kątem wszystkie najważniejsze dzienniki w kraju. Doniesienia zbytnio się nie różnią, oczywiście prasa, nazwijmy ją prawicowa większy nacisk kładzie na niejasności i podejrzenia „kibiców’ wobec policji, gazety liberalne opisują zajście w kategorii przykrego incydentu. Każda niemal gazeta zamieszcza to samo zdjęcie:

Uśmiechnięte twarze osób na zdjęciu nie wskazują bynajmniej na to, że przejęli się tragedią, wręcz przeciwnie – wyglądają na zadowolonych, z tego, że mają pretekst do „bicia psów”. JEDNA JEDYNA „Gazeta Wyborcza”, uznawana (notabene słusznie) za antykibolską i bardzo nieobiektywną w tym temacie, podpisała zdjęcie i ujawniła, że zostało zrobione przed fatalnym zajściem, a przecież tak łatwo można było fotkę wykorzystać propoagandowo.

Wracając do rzeczy innych – serwis „W przerwie” będący integralną częścią witryny „Przeglądu Sportowego” informuje, że nowy stadion Piasta Gliwice jest podobny do wybudowanych wcześniej w Kielcach i Krakowie (Cracovia). Mnie wydaje się, że największym podobieństwem jest fakt, że wszystkie trzy służą do gry w piłkę nożną. Znajdź różnicę:
     

Skoro już jesteśmy na Cracovii – okazało się, że kibice tego klubu wyjątkowo wkurzają piłkarzy. Arkadiusz Radomski narzeka, że mają za duże wymagania. Dziwni ci piłkarze w stolicy Małopolski – Radomski jest kolejnym po Małeckim, który nie lubi jak na niego patrzą. W sumie – w formie jaką prezentowali w chwili wypowiadania tych słów, trochę im się nie dziwię. Ciekawe tylko, kiedy ktoś powie, że przeszkadza mu transmisja meczu w telewizji i zbyt duża oglądalność. Jedynym przyzwoitym w Krakowie okazuje się Mateusz Żytko, który stwierdził swoim katastrofalnym meczu z Lechem, że takiego piłkarza jak on, to sam nazwałby chujem… Nic dodać nic ująć…

Na koniec temat tytułowy- od 13. kolejki wreszcie w TV pojawią się rozgrywki I ligi. Orange Sport z dumą informuje, że będzie pokazywał po 2 spotkania w kolejce, zrobi magazyn i w ogóle liga będzie piękna i słodka jak bombonierka wręczana na dzień kobiet. Szkoda tylko, że prawie pół sezonu trwało załatwienie tego kontraktu. W samą porę panowie – macie szczęście, że nikt jeszcze nie został zdegradowany, albo nie zapewnił sobie awansu….

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.