Kto zagra na Euro? + Polska – Białoruś [na żywo]

Szwecja, Dania, Rosja, Francja oraz Grecja zapewniły sobie awans do Euro 2012, w barażach zagrają Czechy, Estonia, Irlandia, Chorwacja, Portugalia, Bośnia i Herzegowina oraz Turcja – to najważniejsze rozstrzygnięcia dzisiejszego dnia. Sprawdź zapis relacji na żywo z ostatniego dnia eliminacji ME oraz sprawdź jak Polacy poradzili sobie z Białorusią.

POLSKA -BIAŁORUŚ + mecze eliminacyjne (start od 19.45):

ELIMINACJE EURO 2012:

Grupa A:
Niemcy – Belgia 19.00
Turcja – Azerbejdżan 19.00
Kazachstan – Austria 18.00

Pewny awans z grupy mają już Niemcy, którzy wygrali do tej pory wszystkie mecze. O lokatę drugą i start w barażach walczą Belgia i Turcja. Przed ostatnią koleją Belgowie mają o punkt więcej. Turcja musi wygrać z Azerami i liczyć na to, że Belgia nie zwycięży w Niemczech. W przypadku remisu z Azerbejdżanem, Turcja musi liczyć na porażkę Belgii. Oba mecze rozpoczną się o 19.00.

Grupa B:
Rosja – Andora 19.45
Irlandia – Armenia 19.45
Macedonia – Słowacja 19.45

W tabeli Rosja ma 20 punktów, Irlandia 18, Armenia 17. Trudno spodziewać się potknięcia Rosjan z Andorą, więc oni raczej na pewno awansują bezpośrednio. Zresztą, wystarcza im remis, gdyż mają lepszy bilans w starciach z Irlandią i Armenią. O lokacie barażowej zdecyduje mecz w Dublinie, Irlandii wystarczy remis, Armenia musi wygrać.

Grupa C:
Słowenia – Serbia 20.45
Włochy – Irlandia Północna 20.45

Włosi są pewni pierwszego miejsca. Drugą lokatę zajmuje obecnie Estonia, która rozegrała już wszystkie mecze. Jeden punkt tracą do niej Serbowie, którzy dziś zmierzą się ze Słowenią, nie mającą już szans nawet na baraże. Sytuacja jest jasna – Serbia by być druga musi wygrać, bo w bezpośrednich starciach z Estonią zawiodła. Jeżeli tak się nie stanie, sensacyjny awans Estonii do baraży będzie faktem.

Grupa D:
Francja – Bośnia i Herzegowina 21.00
Albania – Rumunia 20.00

O bezpośredni awans walczą Francja i Bośnia, które zmierzą się w bezpośrednim meczu. Trójkolorowym wystarczy remis.

Grupa E:
Szwecja – Holandia 20.15
Węgry – Finlandia 20.00
Mołdawia – San Marino 20.00

Holandia jest pewna pierwszego miejsca, Szwecja na pewno zagra co najmniej w barażach. Wygrana z Holandią sprawi jednak, że Szwedzi zachowają szansę bycia najlepszą drużyną z drugich miejsc, a co za tym idzie – awansu bez gry w barażu.

Grupa F:
Gruzja – Grecja 19.00
Chorwacja – Łotwa 19.00
Malta – Izrael 19.00

Przewaga lidera, Grecji nad Chorwacją wynosi 2 pkt. Do awansu, Grekom wystarczy remis w Gruzji, Chorwaci mają niezagrożoną drugą pozycję, ale wciąż liczą na bezpośredni awans. Jeżeli nie wygrają grupy, a pokonają dziś Łotwę, wciąż będą liczyć się w „małej tabelce” wiceliderów, ale by to dało im awans musiałyby zostać spełnione liczne warunki (remis lub porażka Szwedów, brak remisu w meczu Portugalia  – Dania, wygrana lub Remis Rosji z Andorą)

Grupa G:
Bułgaria – Walia 20.05
Szwajcaria – Czarnogóra 20.15

Anglia wygrała grupę i zagra na Euro. Czarnogóra niezależnie od wyniku dzisiejszego meczu, wystąpi w barażach.

Grupa H:
Dania – Portugalia 20.15
Norwegia – Cypr 20.15

Portugalia i Dania mają po 16 punktów, Norwegia 13. Jeżeli w Kopenhadze padnie remis, Portugalia zagra na Euro 2012, a Dania w barażach. Dodatkowo jeżeli Szwedzi nie wygrają z Holandią, to remis da bezpośredni awans zarówno Danii jak i Portugalii. Jeżeli wygra Dania, a Norwegia odpowiednio wysoko ogra Cypr (ma do odrobienia 9 bramek różnicy) to Portugalia spadnie na 3 miejsce i odpadnie z rywalizacji. Wówczas Dania awansuje do turnieju, Norwegia do baraży.

Grupa I:
Hiszpania – Szkocja 20.45
Litwa – Czechy 20.45

Hiszpania prowadzi w grupie i jest pewna awansu. Druga jest Szkocja i o jeden punkt wyprzedza Czechy. Wygrana Szkotów daje im pewne drugie miejsce, w przypadku remisu, wyeliminuje ich tylko wygrana Czechów na Litwie. Jeżeli zaś Szkoci polegną, Czechom wystarczy remis.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.