Dziwny jest ten świat

Nie było mnie przez ostatnie dwa dni, dlatego też dziś wspomnę o paru sprawach niekoniecznie świeżych, ale pewnie wartych poruszenia. Krajowe media zdominowała nudna i niepotrzebna sprawa matury Smudy. Już daje się we znaki Janek Tomaszewski, jak się okazało, słusznie uczyniłem go bohaterem poniedziałkowego tekstu. Ten człowiek będzie szalał. Czy coś osiągnie? Przyklei sobie etykietkę sejmowego pajaca, bo „nie-sejmowym” jest od dawna…

No dobra, miało być o dziwnym świecie, a nie o śmiesznej Polsce. No to proszę – RPA nie zagra w najbliższej edycji Pucharu Narodów Afryki. Powód jest prozaiczny – działacze źle zrozumieli regulamin i myśleli, że do awansu wystarczy im remis. Zagrali więc na 0:0, po meczu odtańczyli radosny taniec i.. dowiedzieli się że w turnieju nie wystąpią. To ci dopiero heca. Swoją drogą, w kwalifikacjach przepadł też Kamerun, Nigeria i broniący tytułu Egipt. Wychodzi na to, że rozgrywanie co turnieju co dwa lata oraz przesunięcie, przez które będziemy mieli dwie imprezy rok po roku odbija się już czkawką i znacznie obniży poziom PNA.

Drugi dziwny przypadek – maratończyk w Anglii, który trasę przejechał autobusem, po czym wbiegł na metę na trzecim miejscu. Ma chłopaka fantazję. Gdyby jego tropem poszli przedstawiciele innych dyscyplin, to mogłoby być bardzo ciekawie. Wyobraźcie sobie piłkarza, który za bandą reklamową oparł rower i wskakuje na niego gdy wychodzi sam na sam z bramkarzem.

Stefanowi Majewskiemu opadła podobno szczęka po tym jak jego młodzieżówka U-21 wygrała 4:3 z Albanią. No jest się z czego cieszyć Stefan. Serio.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.