Kraków – miasto pod napięciem

Niedawno słyszeliśmy o bójce piłkarzy Cracovii po meczu z Widzewem. Teraz media donoszą o kłótni trenera Maaskanta z obrońcą Lameyem. Emocje w Krakowie sięgają zenitu,  a derby tuż tuż. W jakich nastrojach do niedzielnego meczu podejdą piłkarze Dariusza Pasieki – wiemy, Wisłę może jeszcze podbudować czwartkowy mecz w Londynie z Fulham. 

Tylko czy ktoś w to wierzy? W sobotę, przeciwko przeciętnemu, choć mającemu dobry dzień Podbeskidziu, Wisła grała jak chłopaki z osiedla. Czy kilka dni może zmienić postawę zespołu? Może, bo inna stawka, bo już się sięgnęło dna, bo Fulham już się ograło. Szczerze, nie umiem uzasadnić szans Wisły z Fulham żadnym argumentem sportowym. Widocznie mój umysł jest zbyt ograniczony, na szczęście w piłce nie zawsze rozum odgrywa główną rolę.

Wracając do sprzeczki Maaskanta z Lameyem. Holenderski obrońca, podobno obraził się na trenera za jedną z uwag i… poszedł do szatni. Napisałbym, że Wisła może na tym tylko zyskać, bo to słaby obrońca. Problem w tym, że zmienników raczej nie ma, co więcej – za kartki w Londynie pauzował będzie Chavez. Współczuję, nie zazdroszczę Maaskantowi. Jutro wieczorem odkładamy na bok logikę, zaciskamy kciuki i wierzymy… to podobno czasem czyni cuda. PS. Wisła Fulham na żywo oczywiście w Pubsporcie!

Jeszcze ciekawiej powinno być w niedzielę. Podobno leżącego się nie kopie, ale jak będzie się kopać dwóch leżących to można popatrzeć.  Nawet trzeba, by przekonać się czy będzie przełamanie jednych lub drugich, a może termin który niedawno wymyśliłem do określenia piłkarzy, których jak Cracovię ogarnęła permanentna niemoc, będę mógł rozszerzyć również na Wisłę. Trochę głupio na mistrzów kraju wołać „niemoty”, no ale sami na to pracują.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.