Tym razem nie popisało się Weszło…

Portal Weszło jest ostatnio w dobrej kondycji… ludzie z PZPN i kadra Smudy dostarczają mu wielu tematów do prześmiewczych tekstów. Redaktorzy strony skrzętnie z tego korzystają, ale też mają swoje wpadki. Co tydzień, przed wybranym meczem ekstraklasy organizują „papierowy pojedynek”. Eksperci porównują w nich piłkarzy z dwóch drużyn, które mają ze sobą zagrać lub trenerów. Tym razem padło na mecz Widzew – Korona…

No i porównano – Bieniuka i Pavola Stano. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że Pavol Stano w meczu z Widzewem nie zagra, będzie pauzował za 4. żółtą kartkę otrzymaną w meczu z GKS Bełchatów.

W sumie – gówno się stało, jakby pewnie powiedział Janek Tomaszewski, no ale portalowi, który żyje z tropienia głupoty i nie stroni od jechania po innych mediach, za tego typu i podobne wpadki, trochę nie przystoi. Szczególnie, że autor musiał się napracować, ktoś zrobił wykresy, zadzwonił/napisał do Andrzeja Iwana i Tomka Łapińskiego, by ocenili obu piłkarzy.

To wszystko na darmo. Fajny, naprawdę fajny tekst, tylko po co, skoro jeden z jego bohaterów nie zagra i nie będzie można wyników papierowego pojedynku skonfrontować z pojedynkiem trawiastym?

W całym tekście nie ma słowa o tym, że Stano dziś w Łodzi nie zagra. Jest za to zdanie takie:

„Stoperzy, bez których – przynajmniej na papierze – defensywa zespołów, w których grają po prostu by się rozsypała”. – No to zobaczymy dziś czy posypie się defensywa Korony. Z obowiązku rzetelności – odnotujmy też, że w ostatnim mecz Stano zagrał na środku pomocy, a na stoperze obok Hernaniego wystąpił Krzysiek Kiercz.

Lubię stronę Weszło za jej bezpośredniość i nazywanie rzeczy po imieniu, wielokrotnie nie zgadzam się z tezami zawartymi w artykułach, ale lubię je czytać. Ostatni raz taką wpadkę zanotowali pewnie w 1979. To pokazuje, że nawet najlepszym może na chwilę wyłączyć się czujność. Jakim sposobem autor oraz eksperci oraz ktoś kto publikuje tekst nie wiedzieli o tak istotnym szczególe? No nic, ważne żeby „zareagowali pozitiwnie” 🙂

PS. Mam nadzieję, że Weszło nie wyda oświadczenia w stylu „nie było tematu napisania tekstu na odpierdol się, spędziliśmy nad nim cały dzień „.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.