Wszystko w normie…

Kadencja obecnego prezesa PZPN zapowiadana była jako czas odnowy, swoistej sanacji. Już w dniu wyboru coś nie pozwalało nam pogodzić się z takim a nie innym wynikiem zjazdu. Dziś, kiedy co parę godzin media bombardują nas nowymi nagraniami sugerującymi przekręty Laty i Kręciny ciężko jednak o satysfakcję…

Sprawa u mnie tak dojrzała daleko, że ja jestem na etapie kupna mieszkania młodemu.” „Układ jest wspaniały i potrzebne są takie właśnie, nie?

Te słowa sekretarza Kręciny mówią wszystko. Ciężko być zdziwionym, ale też trudno być zadowolonym. Z jednej strony – umoczona ekipa Laty raczej już się nie podniesie, z drugiej nasuwają się smutne wnioski.

Od kilkunastu lat każdy kolejny prezes PZPN zapowiada jego uzdrowienie i kończy mniej więcej tak samo. Różny pozostaje tylko stopień kompromitacji. Jedną betonową ekipę zastępuje druga. Dziś ktoś z bliskiego otoczenia Laty, kto uznał, że już czas przejąć stery, ujawnił nagrania. Czy zależy mu na uzdrowieniu tego reliktu PRL-u, a może tylko na tym by samemu wejść na dobrze płatną posadkę? Nie mam odpowiedzi, ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że bardziej to drugie.

Dlatego śmiejąc się z losu panów Laty i Kręciny trochę się martwię. Wszak to tylko wierzchołek góry lodowej, gruby i pojemny ale tylko wierzchołek. PZPN tak samo potrzebuje mądrego prezesa jak oddolnych zmian. Tylko jak to zrobić?

Tutaj już robi się miejsce dla Donalda Tuska, bo chyba tylko premier kraju może zrobić porządek z tego typu organizacją. Potrzeba działań zdecydowanych i drastycznych. Takich, jakich Tusk często unikał w obawie przed opinią publiczną. W tej kwestii ma chyba poparcie wszystkich. Działaj Pan!

PS. Zastanawiam się jakie są prawne możliwości (obawiam się że niewielkie) stworzenia całkiem nowego związku o nowej nazwie, z nowymi ludźmi itd., który stopniowo przejmowałby kompetencje PZPN…

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.