Prezentacja składu GKS Katowice na rundę wiosenną.

Niecodzienne spotkanie miało miejsce w punkcie ”44” w Katowicach.  Oficjalna gala, prezentacja? Nic z tych rzeczy, GKS Katowice postawił na wspólną zabawę z kibicami połączoną z przedstawieniem kadry zespołu, która będzie walczyć o utrzymanie w pierwszej lidze na wiosnę.


Błysk fleszy. Dziennikarze z kilku redakcji relacjonujący spotkanie integracyjne, a także kilkudziesięciu kibiców w koszulkach z nadrukiem ”Precz z Centrozapem –  Precz z okupantem” – co miało oznaczać ich stosunek do zmian w zarządzie na Bukowej – pojawili się by zamienić kilka zdań z zawodnikami i trenerami. Fani postanowili podnieść atmosferę spotkania. Na szczęście nie doszło do incydentów z ich udziałem, choć atmosfera była momentami gorąca.

Prezentację poprowadzili Radosław Bryłka – dyrektor do spraw marketingu i PR-u GKS-u i Kasia Bącalska – pubsport.pl. Zadawaliśmy pytania zawodnikom jak i trenerom.  Nie mieliśmy okazji zaprezentować nowej koszulki, ale po temu jeszcze będzie okazja.

Jacek Gorczyca zapytany o to, kto stanie między słupkami w sobotnim meczu z Ruchem Radzionków spojrzał w stronę Witolda Sabeli, ale nie wykluczył możliwości losowania zapałkami. Stawiałabym na laureata ”Złotego Buka”, ale jak mawiał śp. Kazimierz Górski dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Po kolei wywoływaliśmy bramkarzy, obrońców, pomocników i tych, którzy odpowiedzialni będą za zdobywanie goli – napastników.
Jako ostatni pojawili się przed kamerami nowi zawodnicy. Piotr Gierczak , Kamil Szymura, Marcin Pietroń oraz Patryk Stefański.  Dwaj ostatni zasilą szeregi ofensywne i będą odpowiedzialni za atak zespołu na wiosnę.  Może któryś z nich zostanie królem strzelców 1 ligi i wyprzedzi w klasyfikacji Jakuba Świerczoka (12 goli), wytransferowane do Kaiserslautern?  Mierzmy siły na zamiary i postawmy nowemu narybkowi jako cel utrzymanie w lidze i strzelenie co najmniej 4 goli, by wyrównać jesienne osiągnięcie Mateusza Zachary.

W rytmie ”We are the champions” grupy Queen zaprezentował się wszystkim zgromadzonym Jan Furtok, wybitny gracz GKS-u Katowice w latach 1995-98, który największe sukcesy odnosił w barwach Hamburger SV. Gdzie gdyby nie Roland Wohlfarth, to mógłby zostać królem strzelców w 1991 roku.  Kibice nagrodzili go gromkimi brawami z okazji 50 urodzin, które świętował zaledwie kilka dni wcześniej.

Po oficjalnej części, przyszedł czas na rozluźnienie  i dobrą zabawę. Kręgle, bilard z piłkarzami i członkami sztabu szkoleniowego były kolejną atrakcją wieczoru, którą przygotował dla kibiców klub. Młodsi fani ruszyli po autografy i wspólne zdjęcia, a kolejni zawodnicy wraz z przybyłymi do punktu 44 fanami starali się zrzucić wszystkie kręgle. Niewielu się udało, ale miejmy nadzieję, że siły oszczędzali na sobotni mecz z ”Cidrami”, w którym pokonają gości dwoma lub trzeba bramkami. Kilku z piłkarzy zapytanych o wynik wyraźnie wskazywało na te rezultaty. Dla GKS-u trzy punkty będą wręcz jak tlen.

Miejmy nadzieję, że dobra atmosfera wtorkowego spotkania przełoży się na wyniki w lidze i katowicki klub zapewni sobie utrzymanie.  Jak podkreślali związani z klubem ludzie, inny rezultat niż zwycięstwo nie wchodzi w grę.  Jeśli t-shirty były zapowiedzią tego co będzie się działo w sobotę na Bukowej, możemy spodziewać się burd i gwizdów. O przyjezdnych nie musicie się martwić, Wydział ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN uznał, że lepiej będzie jeśli kibice gości w tym sezonie nie zawitają do Katowic, ze względu na modernizację stadionu.

PS.  Pod tym adresem możecie zobaczyć film ze spotkania;) http://www.gieksa.pl/index.php?id=62861

 

 

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.