Sportowe dialogi #1

Dzisiaj w małej miejscowości koło Warszawy – Siedlcach przechodziło chodnikiem dwóch mężczyzn. Nie znali się. Rozmawiali oni z ojcami o wydarzeniach sportowych, które miały miejsce poprzedniego dnia. Zagapili się i szturchnęli, telefony wypadły im z rąk i spojrzeli sobie w oczy, a wtedy zrozumieli, że są pokrewnymi, sportowymi duszami. Jeden z nich nazywał się Kacper, a drugi Sebastian. Poszli razem do najbliższego baru i długo rozmawiali.

Kacper
A słyszałeś, że Legia zremisowała bezbramkowa z Polonią?

Sebastian
Tak, słyszałem. Miały być wielkie derby, a wyszły nici. Tak jak wczoraj Manchester United grał piach, tak dzisiaj oba kluby się do niego upodobniły.

Kacper
Muszę się zgodzić. Kowalczyk powiedział, że będzie 1:0, ale gra będzie na niskim poziomie. To drugie bardzo obrazuje przebieg tego spotkania.

Sebastian
No rzeczywiście, czytałem jego wypowiedź. Troszkę mu zaufałem, bo śledziłem tylko relację tekstową i czytając ją stwierdziłem, że dobrze zrobiłem.

Kacper
Wolski też nie grał dziś najlepiej, a szkoda, bo to w nim upatrywałem nadzieje na stworzenie dobrego widowiska.

Sebastian
Ja nie byłem tak optymistycznie nastawiony do Wolskiego. Tak w ogóle to co wy wszyscy od niego chcecie? Owszem, gra dobrze, ładnie strzelił ostatnio, ale pogłoski o tym, że ma przejść do Romy to jakieś absolutne bzdury. Który klub chciałby zapłacić za niego 10 milionów?

Kacper
Ja też jakoś optymistycznie nie podchodziłem do tych plotek. Też myślę, że na tą chwilę nie znajdzie się klub, który zapłaci za niego, bagatela 10 milionów.

Sebastian
Wiesz, mam wrażenie, że upodabniamy się do tych co tylko narzekają. Proponuję zmianę tematu. Może coś o skokach?

Kacper
A, tak. Odbył się dziś konkurs w Planicy. Kamil Stoch zajął 9 miejsce. Reszta Polaków od 17 do 24 miejsca. Mam już dość gadania Tajnera o tym, że miejsca Stocha poza pierwszą piątką są dobrymi wynikami. Dobrym wynikiem można nazwać pozycje Murańki i Zniszczoła, którzy debiutowali w Planicy. Chyba każdy może powiedzieć, że spodziewał się czegoś więcej po Stochu dzisiaj.

Sebastian
No, tak. Stoch na koniec sezonu trochę rozczarowuje, jednak mam cichą nadzieję, że powtórzy w niedzielę wynik sprzed roku, kiedy to wygrał.

Kacper
Też bym tego chciał, ale stąpam twardo po ziemi i nie sądzę, aby Stoch był nawet w pierwszej piątce w niedzielę. Właśnie w niedzielę ostatni konkurs tego sezonu, będziesz tęsknił za skokami narciarskimi?

Sebastian
No pewnie. Z nadzieją spoglądam w następny sezon, chciałbym, aby wówczas Stoch wskoczył na podium w „generalce”, a w pierwszej trzydziestce oprócz Żyły był jeszcze ktoś, np. Zniszczoł czy Kot.

Kacper
Skoki narciarskie się kończą, a zaczyna się Formuła 1. Jak myślisz kto wygra pierwszy wyścig tego sezonu?

Sebastian
Tak na prawdę to nie wiem kto zostanie triumfatorem. Według mnie w kwalifikacjach się dużo dowiemy o formie zespołów. Wielką niewiadomą jest z pewnością Lotus i Mercedes. No i oczywiście trzymam kciuki za Roberta Kubicę, aby jak najszybciej powrócił do Formuły, bo brakuje go tam, musisz przyznać.

Kacper
Tak. Szkoda mi Roberta. Gdyby nie ten wypadek, to kto wie, może nawet siedziałby w Ferrari? Niestety potoczyło się jak potoczyło.

Sebastian
Zapomniałem jeszcze o tym, że kończy się również sezon biegów narciarskich. Justyna Kowalczyk zajęła dzisiaj czwarte miejsce. Chyba można mówić o słabym wyniku. Liczyliśmy na co najmniej podium.

Kacper
No wiesz, Justyna to też człowiek i wkurza mnie to, że jak nasza biegaczka wygrywa to są jej wiernymi kibicami, a jak zajmuje miejsca trzecie czy czwarte to się od niej odwracają i narzekają, ale cóż takie jest społeczeństwo.

Sebastian
Wiesz miło mi się gada, ale muszę już uciekać, jednak chcę cię prosić o wymianę numerami. Fajnie się gadało i chciałbym to powtórzyć. To jak?

Kacper
Pewnie, masz telefon.

Sebastian zapisał numer Kacpra, a Kacper Sebastiana i obaj się rozeszli do domów, jednak w duszy wiedzieli, że się jutro spotkają.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.