Ekstraklasa: 23. kolejka – zapowiedź piątkowych meczów

Od dziś w trochę innej formie – podobnie jak podsumowania, zapowiedzi będziemy pisać na każdy dzień osobno. Zapraszam do zapoznania się z zapowiedziami pojedynków Jagiellonia – Widzew oraz Cracovia – Górnik, które otworzą 23. kolejkę spotkań T-Mobile Ekstraklasy. 

Piątek 18:00 Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź

Tomaszowi Hajcie wreszcie zaskoczyło. Nie wiadomo, czy to za sprawą gustownego fioletowo-różowego dresiku, czy innego czynnika, ale Jagiellonia wygrała z Lechem Poznań 2:0. Tymczasem w Łodzi czerwono, niestety nie ze względu na barwy klubowe Widzewa, to raczej lampka alarmowa. Według portalu Weszło! klub może mieć poważne problemy z otrzymaniem licencji, gdyż od dawna nie płaci piłkarzom pensji.

Na szczęście na autokar jeszcze mają (co w łódzkich klubach regułą chyba nie jest) i do Białegostoku pojechali, mamy nadzieję, że z nieco innym nastawieniem niż do Lubina (przegrana 0:1 w złym stylu). Będzie to kolejny wiosenny mecz Widzew pod znakiem problemów kadrowych. Na pewno nie zagrają Pinheiro i Kaczmarek, wciąż niepewny jest występ Bieniuka i Ben Rhadji. Zresztą niepewności jest więcej, dotyczą też Ukaha i Dudu- Mroczkowski skwitował to krótko: „nie mam pojęcia czy zagrają…”

W Jagiellonii takich dylematów nie mają i Hajto spokojnie może nakładać żel na głowę. Jedynym podstawowym zawodnikiem, który na pewno nie wystąpi jest Tymiński, zawieszony za kartki. Takiego losu uniknął natomiast Tomasz Kupisz, któremu liga anulowała kartkę z pojedynku z Lechem.

W barwach Jagi zobaczymy Nikę Dżalamidze, którego do Polski ściągnął Widzew. Gruzin w jego barwach rozegrał 27 spotkań, ale Widzew nie skorzystał z opcji pierwokupu.

Piątek 20:30 Cracovia Kraków – Górnik Zabrze

Lubimy w Polsce narzekać – za ciepło, za zimno, za mokro za sucho, tak w kółko. Jest jednak takie miasto i taki klub, w którym narzekać po prostu trzeba. Kibice Cracovii mają dużo powodów ku temu. Drużyna gra fatalnie – jedną nogą jest już w I lidze, nadziei na poprawę – brak.

Dziś pod Wawel zawita Górnik Zabrze – ligowy średniak, potrafiący zagrać fantastycznie, ale też zdolny do stracenia dwóch goli z Lechią Gdańsk. Wróć… jest jednak coś optymistycznego dla Pasów – Górnik to jedna z dwóch drużyn, które udało im się w tym sezonie ograć. W Zabrzu wygrali po golu Niedzielana 1:0.

W bramce gospodarzy zobaczymy po raz pierwszy Radosława Cierzniaka – za kartki pauzował będzie Wojciech Kaczmarek.

Będzie to specyficzne spotkanie dla pomocnika Górnika – Adama Marciniaka, który od lipca będzie piłkarzem Cracovii. Jeżeli pomoże zabrzanom dziś wygrać, to chyba załatwi sobie… występy w I lidze w przyszłym sezonie. Ciekawy przypadek, nieprawdaż?

Na stadionie Cracovii T-Mobile przygotowało dziś specjalną strefę dla fanów. Będzie można zagrać tam na Playstation i dobrze bawić się w oczekiwaniu na mecz. Polecamy, szczególnie że to już jedna z ostatnich okazji ku temu. Jesienią Pasy zagrają raczej w lidze, którą bardziej interesuje się Orange niż T-Mobile.

Wyniki na żywo będzie można śledzić TUTAJ

Pełny Terminarz T-Mobile Ekstraklasy TUTAJ

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.