Zapowiedź: Korona z Polonią o puchary?

Szalenie istotny dla układu tabeli będzie dzisiejszy mecz Korony Kielce z Polonią Warszawa. Obie drużyny maja po 38 punktów, wygrana da jednej z nich czwarte miejsce z zaledwie trzypunktową stratą do liderującej Legii. 

Szlagier poniedziałkowy

Trochę przypadkowo mecz ten rozegrany zostanie w poniedziałek. Pierwotnie planowany był na piątkowy wieczór, ale datę zmieniono, ze względu na konieczność rozegrania zaległego meczu Lech – Górnik w najbliższą środę. Zabrzanie, by mieć czas na regenerację, musieli zmierzyć się z Cracovią wcześniej, stąd zmiana terminarza, która tak na marginesie chyba tylko dodaje prestiżu konfrontacji Korony z Polonią. W zachodnich ligach obserwujemy trend przesuwania ciekawych meczów na poniedziałek. Już nawet Real z Barceloną raz zagrały w tym dniu. Jako, że będzie to jedyny mecz dnia, to cała uwaga mediów będzie skupiona właśnie na nim. Wreszcie też będziemy mieć jakiś pożytek z transmisji w Eurosporcie 2. Chyba po raz pierwszy widzowie całej Europie zobaczą na własne oczy walkę o mistrzostwo ligi. Do tej pory serwowaliśmy im częściej walkę o utrzymanie i środek tabeli.

Mecz o 4 punkty?

Można śmiało powiedzieć, że będziemy mieli dziś swego rodzaju ćwierćfinał mistrzostw Polski. Wygrany awansuje do najlepszej czwórki – będzie tracił tylko 3 oczka do lidera i miał 4 „rzeczywiste punkty” przewagi nad piątą lokatą. Oficjalnie różnica wyniesie tylko 3 oczka, ale w pierwszym meczu Polonia zremisowała z Koroną 0:0, toteż dzisiejszy zwycięzca będzie miał na pewno lepszy bezpośredni bilans.

Sytuacja Kadrowa

Trener Korony ma jedno poważne zmartwienie i drugie nieco mniejsze. W meczu z Lechią urazu głowy nabawił się Vlastimir Jovanović i jego występ jest niepewny. Kto wie, może znów Ojrzyński zdecyduje się wystawić Pavola Stano jako defensywnego pomocnika. Na pewno nie zagra natomiast Daniel Gołębiewski, co jest efektem zapisów w kontrakcie – jest wypożyczony z Polonii Warszawa.

Jacek Zieliński ma więcej kłopotów. Za kartki pauzują dziś Kokoszka i Jodłowiec. Kontuzje wciąż leczą Trałka i Bruno.

Historia

Jesienią na Konwiktorskiej było 0:0. Będzie to 10. w historii spotkanie tych drużyn w Kielcach. Do tej pory Korona wygrywała 6 razy, trzy razy przegrywała.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.