Zapowiedź: Agnieszka Radwańska vs. Venus Williams

Venus Williams będzie ćwierćfinałową rywalką Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA Miami. Mecz zostanie rozegrany wieczorem czasu polskiego – początek zaplanowano najwcześniej na 19:00. Transmisję przeprowadzi stacja Eurosport. 

Utytułowana Williams wraca na korty po półrocznej przerwie, spowodowanej chorobą autoimmunologiczną zwaną zespołem Sjögrena. W Miami uzyskała dziką kartę od organizatorów. Odwdzięczyła się pokonując już Kimiko Date-Krumm, Petrę Kvitową, Aleksandrę Woźniak oraz Anę Ivanović.

Agnieszka Radwańska jest w Miami rozstawiona z numerem piątym. W ćwierćfinale nie dała szans Hiszpance Garbine Muguruza-Blanco, wygrywając w dwóch setach.

Historia pojedynków Agnieszki i Venus przemawia za Amerykanką, która wygrała pięć ostatnich spotkań między tymi zawodniczkami. Polka zwyciężyła tylko raz – w 2006, kiedy spotkały się po raz pierwszy.

Wojciech Fibak, uważa że starsza z sióstr Williams to bardzo niewygodna rywalka dla Radwańskiej. Polka często ma kłopoty grając przeciw tak silnym fizycznie zawodniczkom. Według legendy polskiego, nasza najlepsza zawodniczka ma spore szanse zejść z kortu jako zwyciężczyni. Szans Radwańskiej upatruje w długiej przerwie Williams i licznych niewymuszonych błędach, które popełniała na korcie w Miami do tej pory.

Mecz w środę 27. marca o 19:00 lub później na antenie Eurosportu.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.