Sobota w lidze: zapowiedzi

Czekają nas dziś trzy mecze w ekstraklasie. Cudów raczej spodziewać się nie możemy, ale warto zapoznać się z zapowiedziami tych spotkań.

Może jednak będzie na co popatrzeć, jeśli ktoś zagra nam na nosie. Skoro hit, jak Wisła z Legią, może być beznadziejny, to czemu kit jak Podbeskidzie z ŁKS-em nie może być fajnym meczem? Poza tym obejrzymy Ruch Chorzów w pogoni za Legią, Lech i Cracovię w pogoni za życiem i ŁKS w pogoni za znakiem z nieba, który zwiastował będzie cud.

13:30 Widzew Łódź – Ruch Chorzów

W świetle tego, co wczoraj pokazała Legia Warszawa, to spotkanie w Łodzi będzie zdecydowanie najważniejszym z dzisiejszych meczów. Ruch Chorzów, choć ciężko w to uwierzyć na trzeźwo – po starciu z Widzewem, może i powinien tracić już tylko jeden punkt do lidera. Prywatnie, życzę tego chorzowianom.

Dla Widzewa będzie to kolejny mecz w roli ligowego statysty, jak się okazuje – statysta ten może jednak odegrać sporą rolę w rozwoju dalszej fabuły. Przypomnieć należy, że oprócz pojedynku z Ruchem, łodzianie zagrają jeszcze m.in. z Koroną i Legią. Mając jednak w pamięci ostatnie dwa spotkania Widzewa, to raczej nie spodziewam się jakiegoś mega zapału do wygrywania meczów w tej drużynie. Ten zespół ostatnio jest spokojny jak jego trener, Radosław Mroczkowski, na przedmeczowych wywiadach.

W meczu nie zagrają Maciej Mielcarz i Dudu (obaj Widzew Łódź) pauzujący za kartki.

15:45 Podbeskidzie Bielsko-Biała – ŁKS Łódź

Tutaj kolejny kłopot – statysta, w tej roli Podbeskidzie, gra z… no właśnie. Mam problem z zakwalifikowaniem ŁKS-u do którejś z grup. Wygrywając ten mecz ŁKS, ma jeszcze szansę się utrzymać (minimalną). Jak przegra, to w jego zasięgu będzie już tylko przedostatnie miejsce. Dlatego też, ligowym statystą jeszcze nie jest.

Podbeskidzie wystąpi bez Koniecznego, który się rozchorował, w ŁKS-ie sporo kontuzji. Nie zagrają Wyparło, Mięciel, Gancarczyk, Laizans i Adamski.

18:00 Lech Poznań – Cracovia Kraków

Po wygraniu dwóch ostatnich meczów, Lech liczy na trzecie i powrót do walki o puchary. Kibice Kolejorza mogą mieć pewien problem, bo ewentualna wygrana Lecha spuści z ligi ich krakowskich przyjaciół. Obie drużyny są zresztą w niemal identycznej sytuacji. Identycznie beznadziejnej. Cracovia wiadomo – jedna wtopa w meczach, które jej pozostały i wypad do I ligi. Lech – wygrywając trochę zbliży się do czołówki i jakiś cień szansy na puchary zachowa. Tylko, że jak w przypadku dzisiejszych rywali – nie ma już marginesu błędu. Jedno potknięcie i koniec, a brak Lecha w Lidze Europy drugi sezon z rzędu to dla tego klubu jak spadek, przede wszystkim finansowy.

Oba zespoły przystąpią do meczu mocno osłabione. W Lechu nie zagrają Kriwiec, Wojtkowiak i Stilić, w Cracovii – Saidi, Suworow, Hosek, Szałachowski i Radomski.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.