Lech zwycięża i jest czwarty

Lech Poznań pokonał Lechię Gdańsk i awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z popularnym wśród komentatorów „animuszem”. Lech atakował ze sporym rozmachem i w pierwszej połowie miał okazje na dwa, trzy gole. Najlepsze z nich zmarnował Artiom Rudniew. Jedyne trafienie zaliczył, chyba najsłabszy na murawie Vojo Ubiparip, który technicznym uderzeniem z 16-stu metrów pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Lechia była tłem dla gospodarzy i nic nie zwiastowało emocjonującej końcówki. Kiedy w 64. minucie Injac zdobył samobójczego gola, widmo straty punktów zajrzało jednak w oczy podopiecznych Mariusza Rumaka. Od tego momentu to goście byli aktywniejsi w ofensywie i stworzyli dwie okazje do wyjścia na prowadzenie. Obie za sprawą Razacka Traore – najpierw został on sfaulowany na pograniczu pola karnego, ale nie był w stanie skutecznie przymierzyć z rzutu wolnego. Można z dużym prawdopodobieństwem zaryzykować stwierdzenie, że Lechii za tą sytuację należał się jednak rzut karny. Kilka minut potem Traore przeprowadził świetny rajd, wymanewrował trzech obrońców Lecha, ale piłkę spod nóg w ostatniej chwili wygarnął mu Jasmin Burić.

Lech zadał decydujący cios w 86. minucie, gdy strzałem zza pola karnego, gola zdobył Mateusz Możdżeń.

Lech stworzył w tym meczu dużo więcej okazji bramkowych, miał przewagę przez większość czasu, ale wygrał tylko jedną bramką.

Lech: Burić – Kikut, Wojtkowiak, Kamiński, Henriquez, Możdżeń, Injac, Murawski, Tonew (71′ Drewniak), Ubiparip (93′ Drygas), Rudniew (91′ Djurdjević).
Lechia: Pawłowski – Janicki, Madera, Bąk, Wilk, Surma, Bajić (88′ Dawidowski), Kosecki (74′ Lukjanovs), Nowak, Hajrapetjan (56′ Machaj), Traore.


Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.