Zapowiedź meczu Kerber – Radwańska

W półfinale turnieju WTA w Tokio Agnieszka Radwańska zagra z Niemką Angelique Kerber. Mecz zostanie rozegrany w piątek o 8:00 czasu warszawskiego.

24-letnia Niemka z Bremy przeżywa zdecydowanie najlepszy czas w swojej dotychczasowej karierze. Kerber jest sklasyfikowana na szóstym miejscu w rankingu WTA. W 2012 roku zdążyła między innymi zagrać w półfinale Wimbledonu, Indian Wells czy finale w Cincinnati. W tym pierwszym przypadku przegrała właśnie ze starszą z Radwańskich. Mająca polskie korzenie zawodniczka wygrała też w tym sezonie swoje dwa pierwsze turnieje WTA – w Paryżu i Kopenhadze. Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie spisała się równie przyzwoicie, odpadając w walce o półfinał. Bilans 2012 roku uzupełniają natomiast ćwierćfinał French Open i 1/8 finału w niedawnym US Open. Nagromadzenie dobrych rezultatów przekłada się na wysokie miejsce w rankingu i spore szanse Niemki na awans do turnieju WTA Championships, który z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek sezonu odbędzie w październiku w Stambule. Warto odnotować, że jescze kilkanaście miesięcy temu znajdowała się poza pierwszą setką rankingu, co było efektem przewlekłej kontuzji.

Kerber ma polskie korzenie i często do startów przygotowuje się pod Poznaniem – w Puszczykowie jej dziadek założył centrum treningowe. Zawodniczka doskonale zna się z siostrami Radwańskimi. Jak przyznaje Agnieszka – od czasów juniorskich razem z Ulą trzymały się blisko z tenisistkami o polskich korzeniach – Woźniacką i właśnie Kerber. Wielokrotnie widywane były na wspólnych zakupach, a nawet wakacjach.

Ciekawostką jest fakt, że w drodze do półfinału Kerber rozegrała w Tokio zaledwie dwa mecze. W pierwszej rundzie korzystała z wolnego losu, przysługującego najwyżej rozstawionym zawodniczkom, w drugiej – pokonała Japonkę Moritę 6:4 6:3. Jeszcze łatwiej poszło jej w czwartej rundzie, gdzie nie dała szans Urszuli Radwańskiej, zwyciężając 6:1 6:1. Planowany ćwierćfinał z Wiktorią Azarenką nie doszedł do skutku z powodu wycofania się Białorusinki z turnieju. Dojście do decydującej fazy rozgrywek wymagało od niej spędzenia na korcie zaledwie 2 godzin i 13 minut.

Dużo bardziej w drodze do najlepszej czwórki musiała namęczyć się Polka. Po drodze pokonała ona dwie byłe liderki światowego rankingu – Jelenę Janković i Caroline Woźniacką. Listę jej rywalek uzupełnia niedoświadczona Amerykanka Hampton.

Do tej pory grały ze sobą pięciokrotnie – trzy razy wygrywała Agnieszka, dwa zwycięstwa ma Angelique. Ostatnio spotkały się na Wimbledonie, gdzie jak wspomniano wyżej, lepsza okazała się Radwańska. Piątkowa batalia będzie powtórką sprzed roku – wówczas w 1/16 turnieju w Tokio Isia pokonała Kerber 6:3 3:6 6:3, robiąc drugi krok w kierunku wielkiego sukcesu jakim była wygrana w całej imprezie.

Mecz na korcie centralnym odbędzie się bezpośrednio po pierwszym półfinale (Stosur vs. Petrowa), który rozpoczyna się o 6:00. Tenisistki powinny więc pojawić się na placu gry około godziny 8:00.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.