PZPN opublikował regulamin meczu z Anglią, jak zwykle jest ciekawie

W przypadku tej instytucji nic nie jest w stanie nas zdziwić, ale takiego czegoś się nie spodziewaliśmy. PZPN opublikował na swojej stronie regulamin  meczu Polska – Anglia, poza standardowymi procedurami znajdujemy w nim też ciekawy punkt, zakazujący przekazywania ze stadionu wyniku meczu!

W punkcie 5.2 czytamy:

Osoby obecne na meczu nie mogą rejestrować, wykorzystywać ani przesyłać dźwięku, obrazu lub opisu Stadionu lub meczu (w tym wyniku, statystyki, informacji lub innych danych dotyczących meczu) do użytku innego niż prywatny. Surowo zabronione jest rozpowszechnianie przez internet, radio, telewizję lub za pośrednictwem innych współczesnych lub przyszłych mediów, dźwięku, obrazu, opisu, nagrań, wyniku lub statystyki ze Stadionu lub z meczu w całości lub w części bądź pomaganie innej osobie/innym osobom w takich działaniach.

W związku z tym osobom będącym na meczu nie polecamy robienia zdjęć telefonem i wstawiania ich na facebooka – bo ciężko nazwać takie coś użytkiem prywatnym.

Domyślamy się, że cały zakaz jest wymierzony w redakcje na które PZPN jest obrażony (jak Weszło), ale to już jest przesada. Pytanie, czy taki sam przepis obowiązuje na trybunie prasowej. Bo jeśli tak, to nie dziwimy się telewizjom, które nie chciały kupić praw do transmisji. A tak serio – gdyby taki regulamin panował na Euro, to zdjęcie, które wykorzystujemy na facebooku i jako tło relacji live, zrobione przez Krzysztofa na meczu z Rosją, byłoby nielegalne.

Z drugiej strony, nie wiem czego panowie się obawiają – przecież i tak na stadionie będą w zdecydowanej większości ziomki i przyjaciele PZPN-u. Wszyscy wiemy jak szybko się „rozeszły” bilety.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.