Pekin: Isia powalczy o ćwierćfinał z Hiszpanką Dominguez

W środę ok. 13:30 czasu polskiego Agnieszka Radwańska zagra w 1/8 finału turnieju WTA w Pekinie. Jej przeciwniczką będzie niżej notowana Hiszpanka Lurdes Dominguez Lino, która zawody w Pekinie rozpoczynała od kwalifikacji. 

Dominguez ma 31 lat i obecnie zajmuje 64. miejsce w rankingu WTA. W karierze wygrała dwa turnieje, a najwyżej w klasyfikacji singlistek wspięła się we wrześniu 2006 roku, gdy była czterdziesta. W swojej karierze nigdy nie spotkała się z Agnieszką Radwańską.

W turniejach wielkoszlemowych jej najlepsze osiągnięcie to trzecia runda US Open 2010. W tym roku odpadała w drugich rundach wszystkich szlemów, oprócz Australii, gdzie przegrała w pierwszym meczu.

W 1999 roku zanotowała chyba największy sukces – zwyciężyła w juniorskim French Open. Trzy lata potem wydarzyła się nieprzyjemna historia – Lino została przyłapana na zażywaniu kokainy i zawieszona na 3 miesiące.

Występy w turniejach WTA przeplata z imprezami rangi ITF, awans do 1/8 finału turnieju w Pekinie jest jej najlepszym występem w sezonie 2012. W drodze do trzeciej rundy pokonała już Japonkę Date-Krum oraz Brytyjkę Robson. Wcześniej musiała uporać się także z trzema rywalkami w kwalifikacjach.

Agnieszka Radwańska ma na koncie jak na razie tylko jeden mecz na kortach w Pekinie. Dziś pokonała Chinkę Zhang w meczu drugiej rundy. W pierwszej korzystała z wolnego losu, gdyż dotarła do finału imprezy w Tokio.

Mecz Radwańska – Lino zaplanowano na środę „nie wcześniej niż” o 13:30 czasu polskiego.

 DRABINKA I WYNIKI TURNIEJU W PEKINIE >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.