Radwańska vs. Na Li – zapowiedź

W piątek około 11:00 Agnieszka Radwańska spotka się z Na Li w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie. Polka jest triumfatorką tej iprezy sprzed roku. 

Chinka jest ósmą rakietą światowego rankingu i ma na koncie kilka znaczących osiągnięć, takich jak triumf w wielkoszlemowym French Open w 2011 roku. Oprócz tego 30-letnia zawodniczka raz grała w finale Australian Open (2010). Najwyżej w karierze była na 4. miejscu w zestawieniu WTA, a lokatę tą osiągnęła 6 czerwca 2011 roku.

Przed własną, pekińską publicznością Li gra bardzo dobrze – pokonała trzy niezłe zawodniczki – Francescę Schaiavone, Nadię Petrową i swoją rodaczkę Peng. Ten ostatni pojedynek – rozegrany w czwartkowe popołudnie miał dramatyczny przebieg i rozstrzygnął się tie-breaku trzeciego seta. Dużym zaskoczeniem była łatwość z jaką Na Li wyeliminowała z turnieju triumfatorkę niedawnego Tokio Open – Rosjankę Petrową. Chinka oddała jej zaledwie trzy gemy. Przypomnijmy, że Petrowa w sobotnim finale imprezy w Tokio ograła Agnieszkę Radwańską.

W historii Isia spotykała się z Li siedmiokrotnie, wygrała trzy z tych pojedynków. Niestety, ostatnie dwa mecze między paniami zakończyły się bezapelacyjnymi wygranymi Chinki, co nie może napawać optymizmem. Starcia w Montrealu i Cincinnati toczyły się na twardej nawierzchni.

Triumfatorka tego ćwierćfinału spotka się w w walce o finał ze zwyciężczynią pary Kerber – Szarapowa.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.