Kontakty świra za 6. kolejkę TME

Przedstawiamy podsumowanie szóstej serii spotkań ekstraklasy, w której kilku piłkarzy zagrało na prawdę bardzo dobrze. Obudził się wreszcie Prejuce Nakoulma, który zgarnął całą pulę w tej kolejce. Cieszy także wspaniała postawa Łukasza Teodorczyka, który kandyduje do miana odkrycia sezonu. PS. Sory, że tak późno – Kontakty były gotowe już w środę, tylko ktoś inteligenty zapomniał opublikować tekstu 🙂

Po 6. kolejce mamy zmiany na czele klasyfikacji. Obecnie liderami są Paweł Wszołek i Łukasz Teodorczyk z Polonii Warszawa.

Kontakty Świra za 6. kolejkę:

*** 3 Kontakty:

Prejuce Nakoulma – Dziwny zawodnik – potrafi zagrać tak kapitalnie, a zdarza mu się to tak rzadko. Tym bardziej trzeba nagradzać – dwa gole i wypracowane trafienie dla kolegi w meczu z mistrzem kraju to osiągnięcie warte trzech kontaktów.

** 2 Kontakty:

Arkadiusz Piech – po niemrawym początku wraca do formy. Maczał palce przy obu golach dla Ruchu.

Łukasz Teodorczyk – Z każdym meczem zadziwia jeszcze bardziej, strzelił gola i zaliczył piękną asystę. Mógł więcej, dlatego nie ma pełnej puli.

Adam Stachowiak – wybronił pierwszy punkt dla GKS Bełchatów. W ciągu pięciu minut wybronił trzy strzały wysokiej jakości. Zgadujemy, że po takim bombardowaniu jakie przeprowadzili Janota i Stano wielu kolegów po fachu Stachowiaka schylałoby się po piłkę przynajmniej dwa razy.

Marek Saganowski – Niewidoczny ale skuteczny. Dwa piękne gole na wagę remisu Legii w Lubinie.

Szymon Pawłowski – Napędzał akcje Zagłębia – asysta plus duży udział przy drugim golu, do tego być może był faulowany w polu karnym, czego nie widział sędzia.

Wojciech Kędziora – Piast rewelacją sezonu, Kędziora rewelacją Piasta. Zdobył gola na 2:0.

Tomasz Podgórski – Filar drużyny z Gliwic – kapitalnie wykonuje stałe fragmenty gry, strzelił gola.

* 1 Kontakt:

Dieme Yahia – Jakby pewnie powiedział Jacek Gmoch: polski, yyy nigeryjski Makelele he he. Jakkolwiek to porównanie może śmieszyć, to nutka prawdy w nim jest.

Paweł Olkowski – Górnik wygrał, Paweł zagrał na swoim dobrym poziomie

Arkadiusz Milik – tytuł piłkarza sierpnia dostał drochę na wyrost naszym zdaniem, teraz przypomniał o sobie trafiając na 4:1

Aleksander Kwiek – jeden z najlepszych w lidze graczy kreatywnych. Kto wie, czy gdyby nie pauzował na początku, to Górnik nie miałby ze 2 punkty więcej

Łukasz Wiśniewski – zdobył gola, grał nieźle, ale za wejście korkiem w twarz Wołąkiewicza to pochwały od nas nie dostanie.

Mateusz Machaj – kolejny solidny występ i gdzieś tam już ktoś zaczął pobąkiwać o powołaniu dla niego. Narazie zostawimy to bez komentarza, ale Kontakt przyznamy.

Razack Traore – Piękny gol, niezły występ, może byłyby nawet 2 Kontakty, gdyby nie to fatalne zagranie, po którym Ślusarski wyrównał (ostatecznie trafienie nieuznane przez sędziego).

Adrian Klepczyński –  pomógł Piastowi pokonać Wisłę, a bombę w tą poprzeczkę zapamiętamy na długo.

Michal Pesković – bramkarz Ruchu spisał się dobrze, a nawet świetnie – szczególnie w doliczonym czasie gry, broniąc strzał Demjana.

Filip Starzyński –  bardzo duży udział w golu na 1:1

Maciej Jankowski – wreszcie strzelił, miał też udział przy golu na 2:1

Paweł Wszołek – ładny gol plus dobra gra… czyli normalka w jego przypadku

Gorge Cotra – głównie za asystę przy pierwszej bramce

Adam Pazio – za dynamiczne wejście i wypracowanie trzeciego gola dla Polonii

Tomasz Wróbel – chcecie wiedzieć za co? To obejrzyjcie filmik z szatni Korony w przerwie sobotniego meczu. Reakcja Zbyszka Małkowiskiego była w magazynie Liga +. Warto.

Michał Janota – najlepszy z Korony, szkoda że nie grał od początku

Nika Dżalamidze – gruzin strzelił gola, wcześniej też miał dobre akcję, trochę wkurzył nas ten jego upadek w szesnastce, ale Kontakt dać musimy

Takafumi Akahoshi – chyba piłkarz meczu  Pogoń – Jagiellonia. Efektowny gol plus kilka groźnych akcji

Miroslav Radović – dwie piękne asysty

Adrian Rakowski – bez gola, ale za to z dużym zaangażowaniem, trochę brakło celności w tych jego strzałach z dystansu

Paweł Widanow – takiego Widanowa nie widzieliśmy nigdy. Pięknie podłączył sie pod bramkową akcję na 2:1

Robert Jeż – za gola i dobrą postawę

 Ranking Kontaktów Świra:

[table id=13 /]

 

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.