Piątek zgodnie z planem – bez niespodzianek i bez fajerwerków

Ruch Chorzów i Legia Warszawa wygrały kolejne mecze. Legia po pokonaniu Wisły Kraków jest nowym liderem, Ruch pod wodzą Jacka Zielińskiego pnie się w górę ligowej tabeli. Dziś pokonał pogrążony w kryzysie GKS Bełchatów. 

Ruch GKS 2:1 (0:0)

To już pomału staje się ligową tradycją – GKS Bełchatów gra dobrze, momentami efektownie, stwarza sytuacje i dostaje po głowie. Trochę jak w mistrzostwach jakiejś podstawówki – drużyna z młodszej klasy gra ambitnie, robi dobre wrażenie, ale koniec końców i tak straci więcej goli niż starsi koledzy.

Dziś w Chorzowie GKS był o dwie minuty od remisu, ale gola wbił im Jankowski. Wcześniej przez prawie kwadrans od momentu wyrównującego trafienia Buzały to goście wyglądali lepiej. No, ale Doda też wygląda lepiej od kilku „prawdziwych” wokalistek. Jak to ładnie stwierdził po meczu strzelec jedynego gola dla gości – w Bełchatowie śmierdzi spadkiem i to bardzo.

Warto odnotować kolejne trafienie Arkadiusza Piecha, to już czwarty (piąty wliczając Puchar Polski) mecz z rzędu, w którym Piech trafia do siatki. Zobaczymy czy dzięki temu dostanie choć pół godziny przeciwko Anglii.

Kontakty Świra za mecz Ruch – GKS:

* 1 Kontakt:

Maciej Jankowski – jego trafienie dało 3 punkty
Arkadiusz Piech – kolejny mecz, kolejny gol, kolejny Kontakt
Paweł Buzała – to będzie Kontakt specjalny. Pół ma za wykorzystanie komicznego błędu obrony Ruchu, pół za zajebiście szczerą i bezpośrednią wypowiedź tuż po końcowym gwizdku.

Lista wyróżnionych może jeszcze ulec zmianie, jak przyjrzymy się jeszcze raz meczowi. Uspokajamy jednak – na pewno nie skusimy się na powtórkę. Co najwyżej jakiś obszerniejszy skrót. Z pierwszej połowy wybierze się pewnie ze 20 sekund materiału 🙂

Legia – Wisła 2:1 (2:1)

W Warszawie miał być hit i był… ale przez 25 minut. Wtedy padły wszystkie bramki, Kosecki ustalił wynik meczu i można było swobodnie zmieniać kanał na Park Jurajski. Wisła zagrała bardzo dobre 12 minut i na swoje nieszczęście zdobyła wtedy gola.  Zrobił to świetnym strzałem z wolnego Łukasz Garguła. Ten obrót wypadków obudził legionistów, którzy przycisnęli i szybko wyszli na prowadzenie. Swoje pięć dziesięć minut miał Kuba Kosecki, któremu bardzo pomogli asystenci – Radović i Gol.

Z każdą minutą na boisku robiło się nudniej, Wisła grała coraz bardziej nieporadnie, a gospodarze jakby nie chcieli forsować większego tempa. Po przerwie była już tak zwana kaplica. Nawet, gdy z boiska wyleciał Czarek Wilk, to nie widać było u Legii jakiejś większej ochoty do dobicia przeciwnika.

Wisła też za bardzo nie naciskała, ale trudno się dziwić, skoro trener Kulawik przed meczem też nie wydawał się być zbyt zainteresowany korzystnym wynikiem. Chcemy wierzyć, że w szatni jest bardziej charyzmatyczny niż przed kamerami Canal Plus, ale póki co – nie mamy na to żadnych dowodów.

 Poużywali sobie za to kibice Wisły, którzy korzystając z pustek na „żylecie” przez większość meczu wykrzykiwali jak to bardzo chcieli by się „kochać” z Legią.

Kontakty Świra za mecz Legia – Wisła:

** 2 Kontakty:

Jakub Kosecki – za dwa trafienia

* 1 Kontakt:

Miroslav Radović – głównie za asystę. Ostatni z jego podań pada większość goli Legii
Janosz Gol – podobnie jak u Radovica – za wspaniałe zachowanie w polu karny przy drugim golu
Jorge Salinas – przyjemnie się patrzy na tego zawodnika, może nie strzelił bramki, nie miał asysty, ale jednak pokazał się z dobrej strony
Łukasz Garguła – jedyny gracz Wisły, który był dobry dłużej niż przez 12 minut. Mniej więcej do przerwy prezentował się solidnie, co w połączeniu z bramką, dałoby mu 2 Kontakty. Gdyby tylko po przerwie nie dostosował się do poziomu swoich kolegów.

Jak wyżej – wśród wyróżnionych mogą być jeszcze korekty. Musimy jeszcze rozważyć Kontakty dla Jędrzejczyka, może Kucharczyka, może jeszcze kogoś innego. 

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.