Słoweńcy na drodze lidera z Kielc

W meczu trzeciej kolejki EHF Ligi Mistrzów Vive Targi Kielce podejmą u siebie słoweński zespół Gorenje Velenje. Początek spotkania w Hali Legionów o 17:00.

Mistrzowie Polski wygrali dwa dotychczasowe mecze i są liderami grupy. Do tej pory zdążyli ograć duński Silkeborg oraz rosyjski Petersburg. Ci rywale nie są jednakże tak renomowani jak dzisiejszy przeciwnik ze Słowenii. Gorenje w dwóch pojedynkach zwyciężyło raz (z Petersburgiem) i raz przegrało – na trudnym terenie w Skopje.

Gorenje doskonale rozpoczęło sezon w rodzimej lidze – wygrało wszystkie sześć spotkań, w tym to najbardziej prestiżowe – z Celje Pivovarną Lasko. Vive również ma na koncie komplet punktów w PGNiG Superlidze, ale najtrudniejsze są potyczki jeszcze przed kielczanami.

W sezonie 2009/10 Vive i Goreje grały ze sobą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W obu meczach zwyciężali gospodarze. W Kielcach było 23:21, w Słowenii 36:35 wygrało Gorenje. Mistrzowie Polski nie mają dobrych wspomnień z gry z innymi zespołami z tego kraju. Rok temu, mimo wielkich oczekiwań i bycia faworytem dwumeczu, drużyna ze Świętokrzyskiego została wyeliminowana z Ligi Mistrzów w 1/8 finału przez Cimos Koper.

W ekipie Bogdana Wenty występuje jeden były gracz Gorenje. Chorwacki obrotowy Żelijko Musa uważa, że będzie to bardzo trudny mecz.

Początek spotkania o 17:00. Transmisję przeprowadzi Poslat Sport Extra.

WSZYSTKIE TABELE I WYNIKI LIGI MISTRZÓW PIŁKARZY RĘCZNYCH >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.