Kolejny sprawdzian Vive

Francuski zespół Chambery Savoie będzie kolejnym, czwartym, rywalem Vive Targów Kielce w EHF Lidze Mistrzów 2012/13. Mistrzowie Polski udali się na ten mecz wyjazdowy z nadziejami na zachowanie statusu niepokonanych. Początek spotkania o 19:00.

Występy Vive i Chambery w tegorocznej edycji LM to dwie różne bajki. Kielczanie mają na koncie komplet 6-ciu punktów, ich dzisiejsi rywale nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa. Do tej pory przegrali z Metalurgiem, Bjerringbro oraz Petersburgiem. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie te mecze były w miarę wyrównane, a najwyższa porażka francuskiej ekipy to ta ostatnia – czterema bramkami.

Zupełnie inaczej jest w lidze, gdzie Chambery zdobywa punkty z dużą regularnością i spokojem. Wygrało pierwszych pięć spotkań, a potknęło się dopiero w poprzedniej (szóstej) kolejce. Rywalem była jednak naszpikowana gwiazdami drużyna PSG.

Vive nie przegrało jeszcze meczu w sezonie 2012/13. Do trzech wiktorii na europejskich arenach dochodzi siedem wygranych potyczek ligowych. Także w starciu s Chambery kielczanie będą faworytami. Do składu wraca kontuzjowany ostatnio Krzysztof Lijewski, pozostali zawodnicy są gotowi do walki.

Będzie to już siódme starcie tych drużyn. W sezonie 2007/08 Chambery wyeliminowało Vive w 1/8 Pucharu Zdobywców Pucharów. Rywalizację ustawił pierwszy mecz przegrany przez Polaków 22:42. Nawet wyjazdowa wygrana nie odwróciła losów dwumeczu. W sezonie 2009/10 Vive dwa razy wygrało w ramach Ligi Mistrzów, a w następnym sezonie w tej rywalizacji był remis 1:1. Obie ekipy wygrywały we własnych halach.

Początek meczu o 19:00, transmisja w Polsacie Sport.

***

Tabele i wyniki wszystkich grup EHF LM >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.