LM Siatkarzy: Otwarcie w Kędzierzynie

We wtorek o 18:00 w Zaksa Kędzierzyn zainauguruje występy polskich zespołów w siatkarskiej Lidze Mistrzów 2012/13. Rywalem lidera Plus Ligi będzie francuska drużyna VB Tours. 

Zaksa świetnie rozpoczęła sezon ligowy, wygrała wszystkie trzy spotkania i przewodzi w tabeli. Szczególnego splendoru zawodnikom z Kędzierzyna przysporzyła weekendowa wiktoria nad mistrzami kraju z Rzeszowa. Identycznym osiągnięciem legitymują się także Francuzi, którzy zwyciężali trzykrotnie w swoich rodzimych rozgrywkach.

Batalia z mistrzami Francji nie będzie dla podopiecznych Daniela Castelaniego bułką z masłem. Jeżeli jednak kędzierzynianie marzą o wyjściu z grupy, powinni to spotkanie wygrać. W Grupie C oprócz tych ekip rywalizują jeszcze klubowi mistrzowie świata z Trentino oraz mistrz Serbii – Crvena Zvezda Belgrad.

W zeszłym sezonie VB Tours grało w Lidze Mistrzów w grupie m.in. ze Skrą Bełchatów, i tą rywalizację zakończyło zwycięsko. W pierwszej fazie Play Offs Francuzi dwukrotnie przegrali jednak z VfB Friedrichshafen. Oceniając siłę tej drużyny należy jednak pamiętać, że w przerwie między sezonami przeszła ona gruntowną przebudowę składu.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy Zaksy nie wyobrażają sobie innego rezultatu jak zwycięstwa, otwierającego drogę do wyjścia z grupy. Libero Piotr Gacek uważa nawet, że drużynę stać nawet na awans do najlepszej czwórki rozgrywek LM.

Początek meczu w Kędzierzynie o 18:00, transmisja w Polsacie Sport.

WSZYSTKIE GRUPY I WYNIK LM SITARZY 2012/13 >>

W rozgrywkach Ligi Mistrzów startują także Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów. Ich mecze odbędą się w środę i czwartek.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.