Resovia powalczy we Francji

W czwartek o 20:30 mistrzowie Polski w siatkówce – Asseco Resovia Rzeszów rozpoczną sezon w Lidze Mistrzów. Rywalem w wyjazdowym spotkaniu będzie francuski zespół Arago de Sete. 

Ekipa z Francji była już rywalem Resovii. W poprzedniej edycji pucharu CEV polska drużyna z powodzeniem rywalizowała z nią w ćwierćfinale. Rzeszowianie wygrali na wyjeździe 3:1, a w domu 3:0. Ci którzy pamiętają tamto spotkanie przestrzegają jednak przed hurraoptymizmem. Według trenera polskiego klubu – Andrzeja Kowala, Arago gra dobrą techniczną siatkówkę. W Rzeszowie pamiętają, że mecz sprzed kilku miesięcy był bardzo zacięty i wyrównany. Możliwy był nawet tie-break.

Arago zadebiutuje dziś w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Oprócz nich, rywalami mistrzów kraju będą jeszcze włoski klub Bre Banca Cuneo oraz rumuński Remat Zalau. Pierwszy mecz już rozegrano – Cuneo wygrało z Rumunami 3:0.

W Rzeszowie nikt nie ukrywa wielkich nadziei i ambicji. Ekipa chce wyjść z grupy i awansować do final four. W ostatnim stracie w LM, była o krok od takiego sukcesu. W tegorocznej LM startuje 28 drużyn podzielonych 7 grup. Awans do play-offs uzyskają zwycięscy grup i pięć najlepszych z drugich miejsc. Każdy punkt będzie więc bardzo cenny.

Początek meczu w Montpellier o 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.