Przed 9. kolejką T-Mobile Ekstraklasy

W cieniu wyborów PZPN wystartuje 9. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. W niej kilka, mamy nadzieję, ciekawych spotkań i parę ładnych bramek. 

Terminarz 9. kolejki:

 Piątek 18:00  Podbeskidzie Lechia
 Piątek 20:30  Widzew Wisła
 Sobota 13:30  Korona Pogoń
Sobota 15:45  GKS Polonia
Sobota 18:00  Lech Jagiellonia
Niedziela 14:30  Śląsk Zagłębie
Niedziela 17:00  Legia Piast
Poniedziałek 18:30  Ruch Górnik

 Śmiemy zaryzykować stwierdzenie, że najciekawiej będzie na koniec – w poniedziałek w Chorzowie. Meczu Ruch – Górnik to zawsze wielkie emocje. Z drugiej strony, pamiętając wydarzenia z ostatniego meczu na Cichej, trochę obawiamy się tej transmisji do 31 krajów.

Derbami zapachnie też we Wrocławiu, gdzie Śląsk gra  Zagłębiem. Pętla na szyi Pavla Hapala zaczęła się zaciskać. Lubinianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli i chcąc nie chcąc pracują na zmianę szkoleniowca.

Legia zagra z Piastem w ciekawym meczu. Pojedynki z udziałem beniaminka należą ostatnio do najatrakcyjniejszych w lidze. Piast gra ofensywnie, potrafi stwarzać sytuacje, do tego traci sporo goli. I tak też pewnie będzie w starciu z liderem.

Na mecz Podbeskidzie – Lechia będziemy patrzeć głównie za sprawą powrotu do ligi Ireneusza Jelenia. Bądź co bądź, jest to zawodnik który kiedyś kasował tą ligę. Jeżeli zostało trochę tej dawnej świetności, to beznadziejna sytuacja bielszczan może szybko ulec poprawie.

Korona i Pogoń przegrały ostatnie mecze i ich mecz może być ciekawy. Kibice w Kielcach zobaczą swojego byłego idola – Ediego Andradinę. W składzie Pogoni są jeszcze Bonin, Hernani i Kolendowicz – wszyscy zakładali kiedyś koszulki Korony. Taka sentymentalna sobota się szykuje.

Widzew gra z Wisłą i chyba pierwszy raz od 12-13 lat jest faworytem. Czyli pewnie przegra, wszak ta Wisła kiedyś musi wygrać. Ostatni raz zdarzyło jej się to w 5. kolejce. A wcześniej w pierwszej.

GKS – Polonia – tutaj nie mamy nic do powiedzenia. Ostatni mecz tych drużyn zapamiętaliśmy ze względu na pudło Sikorskiego z 30 cm. No ale przynajmniej zapamiętaliśmy, nie każde ligowe starcie ma taki przywilej 🙂

***

Teraz przechodzimy do rzeczy – oczywiście nie chciało nam się ostatnio zrobić Kontaktów Świta za 8. kolejkę i jest ostatni moment, żeby je opublikować. Mamy wyróżnienia, ale bez uzasadnień. Nie warto się silić. Tak ogólnie – wybraliśmy piłkarzy którzy coś fajnego pokazali, zdobyli gole, dobrze bronili.

Nowym liderem został Prejuce Nakoulma. Ma 8 punktów.

Górnik – Korona

** Nakoulma
** Małkowski

* Milik
* Kwiek
* Danch
* Olkowski
* Sobolewski

Zagłębie – Lech

* Ubiparip
* Pawłowski
* Wołąkiewicz
* Lovrencics
* Arboleda

Piast – Widzew

** Mielcarz

* Kędziora
* Kaczmarek
* Rybicki
* Broź

GKS – Podbeskidzie

* Buzała
* Wróbel
* Wacławczyk

Wisła – Jagiellonia

* Grzyb
* Pazdan
* Słowik
* Melikson
* Ilew
* Wilk

Lechia – Śląsk:

** Mila
** Traore

* Kaźmierczyk
* Elsner

Polonia – Ruch:

*Wszołek
* Pawełek
* Dwaliszwili
* Brzyski

Pogoń – Legia:

** Kosecki
** Kuciak
** Ljuboja

 * Rzeźniczak

Ranking Kontaktów Świra:

[table id=13 /]

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.