Szczypiorniści zaczynają kwalifikacje

W środę o 18:00 w Płocku polscy piłkarze ręczni rozegrają pierwszy mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2014. Rywalami Biało-Czerwonych będą Holendrzy.

Ze względu na zmianę selekcjonera będzie to spotkanie historyczne dla polskiej kadry. Po ośmiu latach na tym stanowisku Bogdana Wentę zmienił Michael Biegler z Niemiec. W czasie kadencji Wenty reprezentacja dołączyła do światowej czołówki, sięgając m.in. po wicemistrzostwo świata w 2006 roku. Teraz oczekiwania są równie duże.

Niemiecki szkoleniowiec przy powołaniach pokazał, że chce trochę zmienić drużynę. W składzie na mecze z Holandią i późniejszy z Ukrainą pojawiło się ośmiu debiutantów, a także gracze pomijani przez Wentę – jak na przykład Michał Kubisztal. Kontuzje wyeliminowały niestety kilku spośród kadrowiczów – z Holandią na pewno nie zagrają Kamil Syprzak, Adam Malcher, Piotr Masłowski  i Mateusz Jachlewski.

Bilety na spotkanie w Płocku rozchodziły się bardzo szybko i Biało-Czerwoni mogą być pewni, że towarzyszył będzie im fantastyczny doping kibiców.

Pomarańczowi to dobry rywal na początek eliminacji – potencjałem nie dorównuje naszej ekipie i nie powinien sprawić wielu problemów. Z gry w drużynie holenderskiej zrezygnowali  Mark Bult, Bartosz Konitz, Garry Eijlersoraz Fabian van Olphen – najbardziej wartościowi i znani szczypiorniści. W historii graliśmy z Oranje 7 razy, wygraliśmy 6 meczów i raz zremisowaliśmy. Ostatnia potyczka miała miejsce w kwalifikacjach ME 2008 – wynik 41:27.

W grupie oprócz Polaków i Holendrów są jeszcze Ukraińcy i Szwedzi.

Początek meczu o 18:00, transmisja w Polsacie Sport.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.