Schlieri wygrał po raz drugi w Harrachovie

Gregor Schlierenzauer odniósł drugie dziś zwycięstwo w zawodach PŚ w lotach narciarskich. Na skoczni Certak w Harrachovie, Austriak triumfował w konkursie, który przerwano po pierwszej serii.

Podobnie jak rano, także popołudniu w Harrachovie mocno wiało i konkurs mocno się wydłużył. Pierwsza seria zakończyła się w momencie, gdy w normalnych okolicznościach, kończyłby się cały konkurs. Z tego powodu jury zdecydowało się odwołać finałową rozgrywkę i zaliczyć rezultaty jako końcowe.

W związku z tym, drugie w niedzielę i 48. w karierze zwycięstwo przypadło Gregorowi Schlierenzauerowi, który osiągnął 197,5 m. Wyprzedził on, o ponad cztery punkty, faworyta gospodarzy Jana Maturę. Trzecia lokata przypadła Juriemu Tepesowi. Czwarty był Robert Kranjec, a piąty Andreas Stjernen. Tylko ta piątka była w stanie osiągnąć 190 metrów lub więcej.

Ósmy był Kamil Stoch – 178 m, trzynasta lokata przypadła Piotrowi Żyle – 169 m. Trzy miejsca niżej, na identycznej lokacie co rano, zawody zakończył Maciej Kot – 163,5 m. Punkty zdobył jeszcze Krzysztof Miętus – 159 m. 34. był Dawid Kubacki – 148 m.

W klasyfikacji generalnej PŚ nie zaszły wielkie zmiany. Prowadzi Schlierenzauer przed Andersem Bardalem. Różnica między nimi wzrosła już do ponad 400 pkt i trudno spodziewać się, by Norweg powalczył jeszcze o obronę Kryształowej Kuli. Kamil Stoch jest piąty z niewielką stratą do Andersa Jacobsena i Severina Freunda.

Następne konkursy PŚ w sobotę i niedzielę w Willingen.

***

PŚ w skokach >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.