Burkina Faso zagra z Nigerią w finale PNA

Reprezentacja Burkina Faso zagra w finale Pucharu Narodów Afryki 2013. Drużyna Paula Pota wyeliminowała faworyzowaną Ghanę po dramatycznym meczu, zakończonym serią rzutów karnych. 

Ghana objęła prowadzenie już w 13. minucie meczu. Sędzia podyktował wówczas kontrowersyjny rzut karny, który na bramkę zamienił Mubarak Wakaso. Do przerwy drużyna Burkina Faso grała nieźle, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na zdobycie gola. Najaktywniejszym był gracz Górnika Zabrze, Prejuce Nakoulma. Popularny „Prezes” zaliczył cztery groźne strzały, z czego przynajmniej jeden powinien zakończyć wyrównującą bramką.

W drugiej połowie także padł jeden gol – do wyrównania doprowadził Aristide Bance. Ten sam zawodnik mógł, a właściwie powinien rozstrzygnąć losy meczu na korzyść swojej reprezentacji. W końcówce spotkania i na początku dogrywki, zanotował jednak trzy fatalne pudła. Pod koniec pierwszej części dodatkowego czasu gry doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji. Po faulu na Johnatanie Pitroipie, arbiter zamiast wskazać na jedenasty metr, pokazał napastnikowi Burkina Faso żółtą kartkę. Jako że miał on już jedno ostrzeżenie na koncie, został zmuszony do opuszczenia placu gry.

Wynik 1:1 utrzymał się do 120. minuty gry. Rzuty karne lepiej egzekwowali zawodnicy Burkina Faso, którzy wygrali próbę nerwów 3:2. W ekipie Ghany mylili się Vorsah, Clottey i Badu.

W finale Burkina Faso zagra z Nigerią, która pokonała dziś Mali 4:1.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.