Przed półfinałami Pucharu Narodów Afryki

Dziś rozegrane zostaną spotkania półfinałowe Pucharu Narodów Afryki 2013. O 16:00 Nigeria zagra z Mali, a o 19:30 Ghana powalczy z Burkina Faso.

Mali – Nigeria /16:00/

Obecność tych zespołów w półfinale jest pewnym zaskoczeniem. Ani jedni, ani drudzy nie byli faworytami swoich ćwierćfinałów. Super Orły prezentowały się słabo w rozgrywkach grupowych i w meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej były skazywane na porażkę. Wygrana 2:1 ze Słoniami dała trenerowi Stephenowi Keshiemu szansę na zostanie drugim Afrykańczykiem, który zdobył tytuł jako piłkarz i jako trener. By tego dokonać, musi jednak uporać się z bardzo solidnym zespołem Mali. Co ciekawe, Keshi w latach 2008-2010 trenował właśnie narodową „jedenastkę” tego kraju. Teraz zapewnia, że nie pała żądzą rewanżu za zwolnienie z pracy.

Malijczycy w poprzedniej rundzie uporali się po rzutach karnych z gospodarzami turnieju – drużyną RPA. Dziś w bramce nie pojawi się bohater tamtego spotkania –  Soumalia Diakite, który obronił dwa rzuty karne. Zastąpi go wracający po zawieszeniu Mamadou Samassa. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Durbanie.

Ghana – Burkina Faso /19:30/

Tradycyjnie już, przed meczami na stadionie w Nelspruit, trwa dyskusja na temat jakość „murawy”, na jakiej przyjdzie grać obu zespołom. Na płycie jest więcej piasku niż trawy. W takich warunkach, zdecydowani faworyci, piłkarze Ghany, zmierzą się z Burkina Faso. Nie ulega wątpliwości, że słaba nawierzchnia będzie dziś sprzyjać tym drugim – mają oni za sobą już cztery mecze w Nelspruit, podczas gdy rywale nie mieli tam okazji nawet potrenować. Organizatorzy zdecydowali się zabronić treningów bezpośrednio przed meczami na Mbombela Stadium.

Ghana zagra w półfinale po raz czwarty z rzędu i przystąpi do tej rywalizacji bez żadnych kontuzji. Trener rywali – Paul Put ma jeden problem. Mohamed Koffi trenował ostatnio indywidualnie, ale podobno jest zdolny do gry. Dla jego ekipy to drugi w historii występ w półfinale, ale pierwszy poza własnym krajem. Wcześniej dotarli do tej fazy, gdy byli gospodarzami PNA, w 1998 roku i przegrali z późniejszymi triumfatorami – Egiptem.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.