MŚ w biathlonie: zapowiedź sztafety mieszanej

Od rywalizacji sztafet mieszanych 2×6 + 2×7,5 km rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Świata w biathlonie. Zawody w czeskim Novym Mescie wystartują o 17:30.

Tytułu sprzed roku będzie bronić sztafeta Norwegii. Srebrne medale w Ruhpolding przypadły Słoweńcom, a brązowe Niemcom. W tym roku czołówka może być podobna, choć oczywiście więcej drużyn ma szansę powalczenia o podium. Do grona faworytów zaliczyć trzeba przede wszystkim Rosję, która wystąpi w składzie: Zajcewa, Wiłuchina, Szipulin Małyszko. Cała czwórka należy do czołówki PŚ w tym sezonie. Czarnym koniem może okazać się reprezentacja gospodarzy. Gabriela Soukalova, Veronika Vitkova i Ondrej Moravec notują w tym roku nadspodziewanie dobre rezultaty, a uzupełniający skład Jaroslav Soukup także jest w stanie zanotować doskonały występ. Wymieniając faworytów, nie zapominać o zawsze silnej i równej kadrze Francji.

W biegu wystartują także Polacy, ale w ich przypadku trudno liczyć na wysokie miejsce. O ile panie (Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń) mogą wyprowadzić naszą drużynę na wysokim miejscu, to występ Łukasza Szczurka i Krzysztofa Pływaczyka prawdopodobnie sprawi, że spadniemy na niższą pozycję. W zeszłym roku była to trzynasta lokata.

W tym sezonie rozegrano już jeden bieg sztafet mieszanych. Na inaugurację Pucharu Świata w Oestersund triumfowała Rosja przed Norwegią i Czechami. Polska, w identycznym składzie jak dziś, zajęła czternaste miejsce.

W biegu weźmie udział 27 zespołów, start przewidziano na 17:30. Transmisję przeprowadzą TVP Sport oraz Eurosport.

Lista startowa sztafety mieszanej Nove Mesto 2013

***

Wszystko o MŚ w biathlonie >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.