Zapowiedź konkursu drużynowego w Willingen

W sobotę o 14:00 zostanie rozegrany drużynowy konkurs skoków narciarskich na obiekcie w Willingen. W zawodach wystartują reprezentanci Polski, którzy ostatnio w rywalizacji zespołowej uplasowali się na drugim miejscu.

Najważniejsze informacje:

  • Willingen – K130
  • Rekord – 152 m (Jane Ahonen, 2005)
  • 12 drużyn na starcie
  • Polska z ósmym numerem startowym
  • Skład Polski: Żyła, Miętus, Kubacki, Stoch

Skocznia w Willingen jest największą z tych, które nie określamy mianem „mamutów”. W 2001 potwierdził to Adam Małysz, który wykorzystał sprzyjające warunki i poszybował na odległość 151,5 metra. Miało to miejsce jeszcze przed modernizacją obiektu, która umożliwiła, w późniejszych latach, bezpieczniejsze lądowanie poza granicą 150 metra i przeniosła punkt K ze 120 na 130 metr. W 2005 roku Jane Ahonen dołożył do wyniku Polaka pół metra i do dziś pozostaje rekordzistą Muhlenkopfschanze.

W zawodach weźmie udział 12 reprezentacji, w tym oczywiście Polacy. Łukasz Kruczek zdecydował się postawić na czwórkę Żyła, Miętus, Kubacki i Stoch. Miejsca w składzie nie znalazł Maciej Kot, który fatalnie spisał się w piątkowych kwalifikacjach do zawodów indywidualnych. Po skoku na 114,5 m odpadł z niedzielnej rywalizacji. W piątek w Willingen problemy mieli jednak wszyscy nasi reprezentanci, los Kota podzielił Stefan Hula, a Dawid Kubacki był o krok od odpadnięcia (39. miejsce). Piotr Żyła i Kamil Stoch również nie zachwycali – osiągnęli niewiele ponad 120 metrów, co akurat na tej skoczni, wielkim osiągnięciem nie jest.

W związku z tym, trudno spodziewać się, by nasi mieli powtórzyć doskonały wynik z Zakopanego, gdzie byli na drugim miejscu, ustępując nieznacznie Słowenii. Zdaje się, że tym razem realnie można myśleć, co najwyżej o miejscu w pierwszej szóstce. Co innego wspomniani Słoweńcy – Krajnec, Prevc, Hvala i Tepes są ostatnimi czasy w wyśmienitej formie, którą potwierdzili w piątek. W równych warunkach, powinni znów liczyć się w walce o trzy pierwsze miejsca. Obok nich wymienić należy Norwegów, z doskonałym wczoraj Jacobsenem oraz Niemców, dopingowanych przez kilkadziesiąt tysięcy osób. Zagadką pozostaje dyspozycja Austriaków – Schlierenzauer w eliminacjach nie skakał, a pozostała trójka (Poitner postawił jeszcze na Loitzla, Krafta i Kocha) nie zachwyca – w kwalifikacjach zajęli miejsca 15, 13 i 26. Przeciętne rezultaty odsunęły w cień fantastyczny treningowy skok Kocha – 149.5 m.

Początek sobotniej rozgrywki o 14:00, transmisja od 14:15 w Eurosporcie. Listę startową znajdziecie państwo TUTAJBędą to pierwsze zawody z cyklu FIS Team Tour – cała impreza, w której prowadzi się punktację drużynową składa się 5 konkursów – trzech indywidualnych i dwóch drużynowych.  Wszystkie zostaną rozegrane w najbliższym tygodniu w Niemczech (Willingen, Klinghental, Oberstdorf).

***

PŚ w skokach 2012/13 – terminarz i klasyfikacje >>

 

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.