Vive postawi kropkę nad i?

W sobotę o 17:00 w kieleckiej Hali Legionów szczypiorniści Vive Targów rozegrają ósmy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rywalami będą zawodnicy HC Sankt Petersburg.

  • Początek meczu o 17:00
  • Plaga kontuzji w Vive
  • Spodziewany debiut 18-letniego Mazura
  • Wygrana może zapewnić kielczanom triumf w grupie C

Drużyna Bogdana Wenty wygrała dotychczas wszystkie konfrontacje w prestiżowych europejskich rozgrywkach.  Mistrzowie Polski są jedną z trzech drużyn, które mogą pochwalić się siedmioma triumfami. Obok nich, dokonały tego jeszcze węgierski Veszprem oraz FC Barcelona.

Sobotni rywale nie spisują się w tym sezonie jakoś rewelacyjnie i są obecnie na piątym miejscu w grupie C. Rosjanie wygrali do tej pory jedno spotkanie. W pierwszym starciu tych ekip, rozegranym w Czechowie, Vive wygrało 31:21.

Jedynym,co może mącić spokój w kieleckim zespole są kontuzje. Z ich powodu z Petersburgiem nie zagrają Tomasz Rosiński, Manuel Strlek, Ivan Cupić oraz Denis Buntić. Ich brak powoduje, że drużyna dokonuje mniej zmian, a podstawowi gracze spędzają na parkiecie więcej czasu. Nie trudno więc zgadnąć, że każdy mecz jest teraz bardziej męczący. Przyznał to Michał Jurecki:

 Czuję niewielkie przeciążenia w kolanach, które dawały mi się we znaki podczas meczu z MMTS-em Kwidzyn, ale do spotkania z Sankt Petersburgiem wszystko powinno być ok.

Mimo kłopotów kadrowych, kielczanie uporali się w tym roku już z dwoma ligowymi rywalami – Azotami Puławy i MMTS-em Kwidzyn. W tym drugim meczu swoją szansę dostał 18-letni Mateusz Mazur. Młody prawoskrzydłowy chyba wykorzystał okazję, bo został zgłoszony do rozgrywek Ligi Mistrzów i w sobotę prawdopodobnie będzie miał okazję zadebiutować w tych rozgrywkach.

Matematycznie Vive nie jest jeszcze pewne pierwszej lokaty w grupie, ale może się to zmienić po grze z Rosjanami. Warunkiem jest wygrana i strata, choćby jednego punktu, przez Gorenje Velenje w meczu z Metalurgiem Skopje. Nawet jeśli dziś nie uda się postawić kropki nad i, to sytuacja i tak pozostanie komfortowa. Mistrzowie Polski na 100 procent zagrają w fazie pucharowej i będą mieć jeszcze dwie szanse na przypieczętowanie triumfu w grupie C.

Początek meczu w Kielcach o 17:00, transmisja w Polsacie Sport.

***

LM szczypiornistów – tabele i terminarze >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.