Arkas – Zaksa – zapowiedź boju o Final Four

W środę o 18:00 zostanie rozegrany rewanżowy mecz fazy Playoffs 6 siatkarskiej Ligi Mistrzów między Arkasem Izmir i Zaską Kędzierzyn-Koźle. Stawką pojedynku będzie awans do turnieju Final Four, który odbędzie się  w Omsku.

  • Zaksa wygrała pierwszy mecz 3:2
  • Jeżeli Arkas wygra w rewanżu, odbędzie się złoty set

Zaksa wygrała pierwszy mecz 3:2 i jest w nieznacznie lepszej sytuacji przed rewanżem. By awans do rozgrywki finałowej stał się faktem, ekipa Daniela Castellaniego powinna powtórzyć korzystny rezultat także na wyjeździe. W przypadku braku zwycięstwa, rozegrany zostanie „złoty set”, który zdecyduje o tym kto zagra w kolejnej rundzie. O tym, że turecki zespół potrafi poradzić sobie w takiej sytuacji, przekonywać za bardzo nie trzeba – wystarczy wspomnieć starcie Arkasu ze Skrą Bełchatów w poprzedniej fazie Ligi Mistrzów.

 Nie ulega wątpliwości, że przed Zaksą jest bardzo trudne zadanie. Polski zespół będzie musiał stawić czoła nie tylko siatkarzom Arkasu, ale także hałaśliwej tureckiej publiczności. W hali Ataturka ma być 6 tysięcy widzów, chcących tylko jednego – drugiego z rzędu awansu swoich pupili do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów.

Trener gospodarzy – Glenn Hoag, jest przekonany, że w środę obejrzą oni świetne widowisko.

Zmierzą się dwie dobre drużyny w meczu decydującym o awansie do finału najbardziej elitarnych rozgrywek. Jedni i drudzy mają takie same cele i marzenia, dlatego musimy skupić się na każdej wymianie, by zakończyć tę misję powodzeniem – powiedział Kanadyjczyk.

W ostatniej kolejce Plus Ligi, Zaksa przegrała u siebie z Effectorem Kielce 2:3. Warto jednak odnotować, że kędzierzynianie przystąpili do tego spotkania w zmienionym i odłodzonym składzie. Porażka tuż przed fazą play off rodzimych rozgrywek niewiele zmieniała w ich położeniu, a pozwoliła liderom drużyny nabrać sił przed wyjazdem do Turcji.

***

Mecz rozpocznie się o 18:00, transmisja w Polsacie Sport.

***

Siatkarska LM, terminarz i wyniki >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.