Berger wygrała bieg indywidualny na MŚ

Tora Berger została Mistrzynią Świata w biegu indywidualnym biathlonistek. Norweżka obroniła tytuł na dystansie 15 km. Polki spisały się słabiej – Magdalena Gwizdoń była 18, a Krystyna Pałka 22.

Berger nie dała szans rywalkom strzelając bezbłędnie i szybko biegnąc. Mająca identyczny wynik na strzelnicy Andrea Henkel przegrała z nią o 53 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Valja Semerenko, która pomyliła się na strzelnicy tylko raz.

Polki pokazały dobrą formę biegową, ale w najważniejszych momentach zawiodła je celność. Magdalena Gwizdoń i Krystyna Pałka były bezbłędne na pierwszym i trzecim oraz miały po jednym pudle na drugim strzelaniu. Przed swoimi ostatnimi próbami mogły śmiało liczyć na miejsca w czołowej piątce, a może nawet medale. Warunkiem było jednak strącenie wszystkich krążków i bardzo szybkie dobiegnięcie do mety. Zamiast tego, obie dołożyły sobie jeszcze po dwie karne minuty i wypadły z  dziesiątki.

Agnieszka Cyl od początku strzelała źle i z sześcioma karnymi minutami uplasowała się w piątej dziesiątce. Weronika Nowakowska-Ziemniak miała skuteczność 17/20 i zajęła przyzwoite 23. miejsce.

Wyniki:

1. Berger
2. Henkel + 0:53
3. Semerenko Vi. + 1:43
4. Kuzmina +1:55
5. Semerenko Va. +2:26

18. Gwizdoń + 3:58
22. Pałka 4:32
23. Nowakowska-Ziemniak + 4:32
49. Cyl + 7:43

***

Wszystko o MŚ w biathlonie >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.