Złoto w sztafecie dla Norweżek, Polki słabo…

Żeńska sztafeta Norwegii zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Świata w biathlonie odbywających się w Novym Mescie. Polki zajęły odległe, dziewiąte miejsce.

Na pierwszej zmianie polską drużynę świetnie zaprezentowała Krystyna Pałka. Wicemistrzyni świata z biegu pościgowego dobiegła do strefy zmian jako druga, tuż za Czeszką Vitkovą. Pozostałe sztafety traciły około dziesięciu sekund. Pałka miała dwa doładowania na pierwszym strzelaniu, ale druga próba była jej popisem. Więcej kłopotów napotkały drużyny Francji, Niemiec i przede wszystkim Norwegii – Hilde Fenne musiała pokonywać aż dwie karne rundy i straciła do Polski prawie minutę.

Magdalena Gwizdoń dotarła na strzelnicę razem z Gabrielą Soukalovą i niestety zawiodła – musiała pokonać jedną karną rundę i na drugie okrążenie wyruszyła jako czternasta, tracąc 50 sekund do prowadzącej Rosji (Olga Zajcewa). Na domiar złego, podczas strzelania „w stójce” Gwizdoń trzykrotnie doładowywała. Przez tak fatalną celność, Polska zakończyła drugą zmianę na 11. miejscu ze stratą jednej minuty do prowadzących Czeszek.

Monika Hojnisz biegła przyzwoicie, ale na swoim pierwszym strzelaniu musiała dobierać jeden nabój. Jeszcze gorzej było na drugim strzelaniu, gdy Monika dobierała dwa razy. Strata Biało-Czerwonych wzrosła o kolejne kilka sekund. Na czele na tym etapie znajdowały się Ukrainki i Niemki, u których rewelacyjnie spisała się młoda Laura Dahlmeier. Na trzeciej lokacie jechały Włoszki, a za nimi było kilka sztafet, w tym odrabiające straty Norweżki. Tora Berger zaczęła swój bieg z 39 sekundami straty.

Po przedostatnim strzelaniu na minimalne prowadzenie wyszła Ukrainka Pidhruszna, Andrea Henkel traciła do niej kilka sekund. Tora Berger świetnym strzelaniem i kapitalnym biegiem odrobiła do tego momentu już prawie połowę se swojej straty i przeszła na czwarte miejsce. Na ostatnią próbę strzelecką równo wjechało pięć uczestniczek. Najszybciej z pięcioma tarczami uporała się Włoszka, ale tuż za jej plecami jechała Tora Berger i Olena Pidhruszna. Finałowe okrążenie było popisem Norweżki, która sięgnęła po swoje czwarte złoto na tych mistrzostwach. Srebro dla Ukrainy, a niespodziewany brąz dla Włoszek. Weronika Nowakowska-Ziemniak doprowadziła naszą sztafetę na dziewiątym miejscu (2 minuty 20 sekund straty).

Wyniki:

1. Norwegia
2. Ukraina + 0:07
3. Włochy + 0:12
4. Rosja + 0:29
5. Niemcy + 0:31

9. Polska + 2:20

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.