„Polski mecz” w Doha – Radwańska vs. Woźniacki w 1/4

W piątek ok. 18:00 w Doha zostanie rozegrany mecz 1/4 finału turnieju tenisistek WTA Qatar Open. Na korcie zmierzą się Agnieszka Radwańska i Caroline Woźniacki. 

Radwańska, rozstawiona w Katarze z numerem czwartym, miała wolny los w pierwszej rundzie. W związku z tym, do tej pory rozegrała tylko dwa pojedynki – oba zakończone w dwóch setach. Najpierw uporała się z Australijką Rodionową, a wczoraj, po raz kolejny okazała się lepsza od Any Ivanović.

Woźniacka nie miała takiego komfortu i musiała walczyć z trzema rywalkami. W pierwszej rundzie nie dała szans kwalifikantce Jugić Sakić, a potem wyeliminowała Rumunkę Cristeę oraz Monę Barthel z Niemiec. W żadnym z tych spotkań nie straciła seta. W Doha występuje z numerem 10, który odpowiada jej aktualnej pozycji w rankingu WTA.

Będzie to dziewiąte w historii starcie tych dwóch zaprzyjaźnionych zawodniczek. 23-letnia Radwańska trzykrotnie wygrała ze swoją, o rok młodszą, koleżanką . Pięć pojedynków padło łupem reprezentantki Danii. W 2012 roku spotykały się dwukrotnie. Za każdym razem lepsza okazywała się krakowianka.

Początek spotkania zaplanowano na 18:00, ale godzina jest uzależniona od długości pozostałych trzech ćwierćfinałów, które odbędą się wcześniej na tym samym korcie. Transmisję przeprowadzi TVP 2 oraz TVP Sport.

Radwańska – Woźniacka: transmisja na żywo >>

***

Drabinka turnieju w Doha >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.