Kowalczyk powalczy w sprincie w Davos

W sobotę o 11:45 rozpoczną się ćwierćfinały sprintu techniką klasyczną zaliczanego do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk wygrała poranne kwalifikacje do tych zawodów.

Zawody w Davos są ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata w Val di Fiemme. Już w czwartek zawodniczki będą rywalizować o medale światowego czempionatu właśnie w sprincie techniką klasyczną.

W związku z tym w Szwajcarii stawiła się praktycznie cała światowa czołówka, z liderką PŚ Justyną Kowalczyk na czele. Obecność Marit Bjoergen oznacza, że dojdzie do kolejnego w tym sezonie pojedynku tych dwóch zawodniczek – jak do tej pory Norweżka wygrała każdy bieg, w którym brała udział. Ewentualna porażka z Kowalczyk, może mieć ogromne znaczenie psychologiczne. Wynik kwalifikacji pokazuje, że Polka jest bardzo mocna i może z Bjoergen powalczyć.

Oprócz nich liczyć na pewno będzie specjalistka od sprintu – Kikkan Randall. W eliminacjach pozytywnie zaskoczyła Francuzka Jean (drugie miejsce).

Justyna Kowalczyk pobiegnie w pierwszym ćwierćfinale, a jej rywalkami będą Charlotte Kalla, Katerina Smutna, Anastazja Dotsenko, Holly Brooks, Laurien Van Der Graaff.

Wyniki kwalifikacji:

1. Kowalczyk
2. Jean + 0:01
3. Bjoergen + 0:04
4. Ingemarsdotter + 0:05
5. Randall + 0:06

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.