MŚ 2013: Zapowiedź biegu masowego kobiet

W niedzielę o 12:00 w Novym Mesice odbędzie się ostatnia kobieca konkurencja Mistrzostw Świata w biathlonie. Trzydzieści najlepszych zawodniczek tej imprezy rywalizować będzie w na trasie biegu masowego na 12,5 km. 

  • Ostatnia konkurencja kobieca MŚ
  • 30 najlepszych zawodniczek mistrzostw
  • Pobiegną 4 Polki

Mimo niepowodzenia w biegu sztafetowym, są to bardzo udane mistrzostwa dla polskich biathlonistek. Dowodem niech będzie lista startowa ostatniego biegu – rywalizacji ze startu wspólnego na 12,5 km. Wśród 30 najlepszych zawodniczek całych mistrzostw znalazły się aż 4 Polki – Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz oraz Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Pełna lista startowa >>

Ostatni bieg masowy w tym sezonie rozegrano w Ruhpolding. Triumfowała w nim wielka faworytka i dominatorka – Tora Berger, która wyprzedziła Darię Domraczewą oraz Olgę Zajcewą. Polki wypadły słabiej – Pałka była 15., Gwizdoń 22., a Nowakowska 26. Norweżka Berger jest liderką klasyfikacji biegu masowego, gdyż zwyciężyła w obu takich wyścigach w sezonie 2012/13. Oprócz wspomnianego Ruhpolding, wygrywała także w Pokljuce.

Jak widać Berger jest specjalistką od rywalizacji ze startu wspólnego i ciężko spodziewać się, by jutro nie obroniła tytułu wywalczonego w Ruhpolding. Archiwalne wyniki nie mówią bowiem wszystkiego o formie, w jakiej aktualnie jest ta biathlonistka. W Novym Mescie zdobyła ona już 4 złote i 1 srebrny medal, a starty takie jak ten w biegu indywidualnym czy sztafecie potwierdzają, że jest to obecnie zawodniczka bezkonkurencyjna.

O pozostałe medale może powalczyć praktycznie każda uczestniczka – bieg masowy jest rywalizacją w pewnym stopniu elitarną i próżno szukać w nim słabych biathlonistek. Liczymy, że do walki o podium włączy się któraś z Polek. Monika Hojnisz świetnie pobiegła w rywalizacji pościgowej i ma za sobą dłuższy odpoczynek –  była zwolniona z walki na 15 km i w ubiegłym tygodniu biegała tylko na trzeciej zmianie sztafety. Po biegu rozstawnym możemy być pewni wielkiej formy Krystyny Pałki, która była druga na swojej zmianie. Co ważne, widać, że lubuje się ona w rywalizacji „bark w bark” ze swoimi przeciwniczkami. Magdalena Gwizdoń ma coś do udowodnienia po fatalnym strzelaniu, które „położyło” naszą sztafetę i powinna w niedzielę zrobić wszystko, by finiszować w pierwszej dziesiątce. Niepokojące sygnały wysyła niestety Weronika Nowakowska-Ziemniak, która na facebooku poinformowała, że jest przeziębiona, ale ma nadzieję, że nie uniemożliwi jej to występu.

Początek biegu masowego o 12:00, transmisje w Eurosporcie i TVP Sport. Relację tekstową LIVE będzie można śledzić na PubSport.pl

***

MŚ w biathlonie >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.