PŚ w Davos: Kowalczyk wygrała sprint!

Justyna Kowalczyk zdeklasowała rywalki w sprincie techniką klasyczną w szwajcarskim Davos. Drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen, a trzecie Anne Kylloenen.

O tym, że Justyna Kowalczyk jest w świetnej dyspozycji przekonały poranne kwalifikacje. Polka triumfowała w nich przed Francuzką Jean. Marit Bjoergen była czwarta i straciła ponad 4 sekundy.

W swoim biegu ćwierćfinałowym Justyna Kowalczyk zwyciężyła ze sporą przewagą nad pozostałymi rywalkami. Na drugim miejscu finiszowała Austriaczka Katerina Smutna. Z innych ćwierćfinałów awansowały Anne Kylloenen, Ida Ingemarsdotter, Kikkan Randall, Krista Lanteenmaki, Aurore Jean, Kerttu Niskanen, Julja Ivanova, Marit Bjoergen, Stina Nilsson i Daria Gaiazowa.

Półfinał z udziałem polskiej biegaczki wyglądał bardzo podobnie – Kowalczyk prowadziła od startu do mety, dzięki temu łatwiej radziła sobie z trudną, pełną podjazdów i zakrętów, trasą. Drugie miejsce wywalczyła Finka Kylloenen. Jako „szczęśliwe przegrane” awansowały też Ingemarsdotter oraz Smutna. W drugim – wolniejszym biegu, kwalifikację wywalczyły Jean i Bjoergen.

W finale znany z poprzednich biegów scenariusz się potwierdził. Polka objęła prowadzenie tuż po starcie i nie oddała go aż do mety. Druga na mecie Bjoergen straciła prawie 3 sekundy.

Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

***

Puchar Świata w biegach >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.