WTA Doha: zapowiedź meczu Radwańska – Azarenka

W półfinale turnieju WTA Qatar Open Agnieszka Radwańska (4) zmierzy się z Wiktorią Azarenką (1). Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Polka ma bardzo niekorzystny bilans spotkań z dzisiejszą rywalką. W czternastu pojedynkach wygrała zaledwie trzykrotnie. Co gorsza, ostatnie osiem meczów padło łupem liderki światowego rankingu. By odnaleźć w annałach triumf Radwańskiej nad Azarenką, trzeba się cofnąć w czasie do półfinału turnieju Tokio w 2011 roku.

W poprzednich rundach turnieju WTA Qatar Open Radwańska i Azarenka nie straciły nawet seta. Obie konsekwentnie wygrywały swoje pojedynki. Białorusinka gładko ogrywała Szwajcarkę Oprandi, Amerykankę McHale i Włoszkę Errani. Krakowianka po drodze do 1/2 finału potykała się Australijką Rodionową, Serbką Ivanović oraz Dunką Woźniacki.

W poprzedniej edycji turnieju w Doha panie także spotkały się w półfinale. Białorusinka pokonała Agnieszkę, a potem wygrała cały turniej. Co ciekawe, mimo świetnego początku tego sezonu (Białorusinka jest niepokonana w 12 meczach) – Azarenka w poniedziałek straci pozycję liderki światowego rankingu. Nową rakietą numer jeden będzie Serena Williams.

Początek meczu Radwańska – Azarenka o 16:00. Transmisja w TVP Sport i TVP 2.

***

Drabinka turnieju w Doha >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.