Zapowiedź konkursu lotów w Oberstdorfie

W sobotę o 17:00 na mamuciej skoczni w Oberstdorfie zostanie rozegrany konkurs lotów narciarskich zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wystartuje w nim czwórka Polaków.

Pod nieobecność kadry A, którą trener Kruczek zabrał na treningi przed MŚ w Val di Fiemme, Polskę reprezentować będą  Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Krzysztof Biegun. Żaden z nich raczej nie będzie się liczył w walce o podium, dość powiedzieć, że  żaden (oprócz Murańki) nie skakał jeszcze na skoczni mamuciej. Na treningach i kwalifikacjach nie zachwycali – najlepiej skoczył Murańka – 173,5 m, co dało mu 18. miejsce.

W eliminacjach najlepszy okazał się Japończyk Daiki Ito – 198,5 m. Wygrał, mimo że lepszą odległość – 202,5 m uzyskał Severin Freund. Niemiec został jednak sklasyfikowany na piątym miejscu. Wyprzedzili go jeszcze Stefan Kraft, Richard Freitag oraz Anders Jacobsen.

Dobrą dyspozycję pokazali także czołowi zawodnicy PŚ w lotach. Robert Kranjec skoczył 195 metrów, Andreas Stjernen 192,5, a Peter Prevc 192. Celujący w 49. w karierze zwycięstwo Gregor Schlierenzauer uzyskał 186 metrów.

Początek konkursu o 17:00. Transmisja w Eurosporcie i TVP 1.

***

PŚ w skokach narciarskich >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.