Norwegowie wygrali drużynówkę w Oberstdorfie

Reprezentacja Norwegii wygrała konkurs drużynowy na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Polacy zajęli szóste miejsce. W naszej drużynie zabrakło członków kadry A, szykujących się do startu w Mistrzostwach Świata.

Skaczący w najsilniejszym składzie Norwegowie prowadzili przez większą część konkursu. Jedynie w pierwszych dwóch kolejkach, minimalnie ustępowali Słoweńcom. W całych zawodach oddali aż 6 skoków ponad 200 metrów. Najdalej w drużynie – na początku drugiej serii poleciał Anders Jacobsen. Obchodzący dziś 28. urodziny skoczek poszybował na 212 metrów. Była to druga odległość tego dnia, pół metra więcej zaliczył tylko Robert Kranjec.

Drugie miejsce przypadło Austriakom, u których niespodziewanie najdalej latał najmłodszy, czyli Stefan Kraft. Drużyna Alexandra Pointrera przegrała ze Skandynawami o ponad 47 punktów.

Sześć punktów za Austrią finiszowali Słoweńcy, dla których była to pierwsza od trzech konkursów porażka w zawodach drużynowych. Zawiódł przede wszystkim młody Jaka Hvala, który ani razu nie doskoczył do granicy 200 metrów. Do wyższego miejsca nie wystarczyły nawet dalekie loty Roberta Kranjca – 211 i 212,5 m.

Czwarta lokata przypadła Niemcom. Nasi zachodni sąsiedzi skakali w najsilniejszym składzie i wynik poza podium przyjęli z lekkim rozczarowaniem. Przesądził o nim kiepski skok Richarda Freitaga w drugiej serii – 196 m w złym stylu.

Polacy wypadli przyzwoicie – swoje rekordy życiowe ustanowili Krzysztof Biegun (197,5 m) oraz Jan Ziobro (180,5 m). Nasi młodzi reprezentanci przez pewien czas byli nawet na piątym miejscu, ale ostatecznie przegrali z Japonią dość wyraźnie.

Pełne wyniki >>>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.