Nove Mesto 2013: Bieg masowy pań [LIVE]

Zapraszamy na relację LIVE z ostatniej żeńskiej konkurencji Mistrzostw Świata w biathlonie. O 12:00 w Novym Mescie bieg masowy na 12,5 km z udziałem czterech reprezentantek Polski.

MŚ w biathlonie: bieg masowy kobiet NA ŻYWO >>

Bieg masowy w biathlonie jest konkurencją „elitarną”. W zwodach Pucharu Świata, startuje w nim tylko czołowa „30” z klasyfikacji generalnej. Na wielkich imprezach, takich jak Mistrzostwa Świta zasady doboru są trochę inne i premiowani są przede wszystkim medaliści oraz zawodnicy, którzy zdobyli najwięcej punktów na danych mistrzostwach. Stawkę uzupełnia czołowa 15 klasyfikacji generalnej PŚ. W tym roku zaszczytu udziału w biegu ze startu wspólnego dostąpią cztery Polki – Krystyna Pałka, czyli srebrna medalistka w biegu pościgowym oraz Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak, które znalazły się w gronie zawodniczek z najlepszą zdobyczą punktową zawodów w Novym Mescie.

Zapowiedź biegu masowego kobiet >>

Zasady biegu są proste i przejrzyste, co czyni rywalizację szalenie widowiskową. Trzydziestka uczestników ściga się „ramię w ramię”, pokonując pięć okrążeń i oddając cztery strzelania. Po raz pierwszym na Mistrzostwach Świata bieg masowy rozegrano w 1999 roku.

Wszystko o MŚ w Novym Mescie >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.