Zapowiedź drużynowego konkursu lotów w Oberstdorfie

W niedzielę w Oberstdorfie odbędzie się drużynowy konkurs lotów narciarskich. Wystartuje w nim „rezerwowa” reprezentacja Polski. W kilku drużynach wciąż trwa walka o miejsce w składzie na Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme. 

Chęć udziału w konkursie drużynowym zgłosiło osiem ekip. Oznacza to, że młoda polska kadra nie musi się martwić o awans do drugiej serii zawodów. Polacy wystąpią w składzie: Krzysztof Biegun, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Na podstawie wyników sobotnich zawodów indywidualnych, trzeba jasno powiedzieć, że sukcesem będzie zajęcie innego miejsca niż ósme. Realne szanse mamy chyba tylko z Finlandią i także „rezerwową” drużyną Czech.

Dużo ciekawsza będzie walka o wygraną, dodatkowo, dla skoczków to jedna z ostatnich szans, by przekonać trenerów do tego, że to właśnie im należy się miejsce w drużynie na Mistrzostwach Świata. Austrię reprezentować będą Stefan Kraft, Wolfgang Loitzl, Martin Koch i Gregor Schlierenzauer. Skakania w Val di Fiemme pewny jest chyba tylko ten ostatni. Faworytami zawodów zdają się być Słoweńcy, którzy uwielbiają skakać na mamutach i wystąpią w swoim żelaznym zestawieniu – Tepes, Kranjec, Hvala, Prevc. Przed własną publicznością z dobrej strony pokazać będą się chcieli Niemcy z rozentuzjazmowanym Richardem Freitagiem na czele. Oprócz niego w składzie znaleźli się Michael Neumayer, Andreas Wank i Severin Freund. Norwegia powalczy w zestawieniu Jacobsen, Hilde, Bardal, Stjernen. Co ciekawe, trener Japończyków dał wolne Daikiemu Ito, który zajął szóste miejsce w zawodach indywidualnych. W barwach Kraju Kwitnącej Wiśni poskaczą zatem Kobayashi, Shimizu, Watase i Takeuchi.

Należy pamiętać, że konkurs będzie finałem FIS Team Tour. Obecnie w klasyfikacji generalnej o niecałe 45 punktów przed Norwegią, prowadzi Słowenia. Trzy „oczka” mniej od Skandynawów mają zaś Austriacy. Jako, że areną zmagań będzie skocznia mamucia, to walka o triumf w cyklu nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Słoweńcy wygrali ostatnie dwa konkursy indywidualne i ciągle są w wysokiej formie. Ich szanse na trzeci z rzędu triumf należy ocienić bardzo wysoko, ale o triumf na skoczni Heiniego Klopfera pokusić mogą się aż cztery drużyny. Początek emocjonującej walki o 17:00. Transmisje w Eurosporcie i TVP 1.

***

Puchar Świata w skokach narciarskich >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.